Treťoligista bol blízko penált. O výhre DAC rozhodol smolný moment brankára

Nešikovný zákrok brankára Šale.
Nešikovný zákrok brankára Šale. (Autor: Lelkes Ernő - DAC, facebook)
Ivan Mriška|24. okt 2024 o 00:00

Dunajská Streda vyhrala v Šali 2:1.

ŠAĽA. Finále tohto ročníka Slovnaft Cupu sa hrá v MOL Aréne, kde svoje domáce zápasy hráva Dunajská Streda.

Pre DAC by bolo krásne, keby sa do samotného finále dostal. A zabojoval o trofej.

Na postup do osemfinále sa však Dunajská Streda poriadne natrápila. Na pôde treťoligovej Šale vyhrala tesne 2:1.

Krásne góly v Šali

V prvom polčase mal favorit jasne hru v rukách. Po krásnom góle Mateja Trusu po štvrťhodine hry vyhrával 1:0.

Gólu DAC tlieskali nielen hosťujúci, ale aj domáci fanúšikovia. Na tribúnach ich bolo presne 1 225.

Kto po zmene strán čakal dominantný výkon hostí a narastajúce skóre, zostal prekvapený.

Dunajská Streda dala dole nohu z plynu a do šancí sa viac dostávala domáca Šaľa. V 74. minúte prišiel pre treťoligistu veľký moment, keď sa trafil legionár Carlos Alberto Palacios Romaňa a bolo 1:1.

„Bol to krásny gól. Carlos je výborný futbalista, pomáhal aj defenzíve, za čo si presný zásah zaslúžil,“ hodnotil tréner Dusla Šaľa Martin Babinec.

Domov»Futbalnet»Treťoligista bol blízko penált. O výhre DAC rozhodol smolný moment brankára