Nevhodné gestá a vulgarizmy. SFZ rieši správanie Škrtela aj Kmotríka

Slovenský futbalista Martin Škrtel v poslednom zápase kariéry. (Autor: TASR)
TASR|27. máj 2022 o 12:55

Pokuty musia zaplatiť aj tri kluby.

BRATISLAVA. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) začala na základe zverejnených audiovizuálnych záznamov a vlastných zistení disciplinárne konanie voči Martinovi Škrtelovi.

Dôvodom sú nevhodné verbálne prejavy obsahujúce vulgarizmus voči súperovi zverejnené na sociálnych sieťach v spojení s porušením Etického kódexu SFZ.

Dlhoročný slovenský reprezentant ich adresoval Slovanu Bratislava po rozlúčke s profesionálnou kariérou v drese trnavského Spartaka.

Disciplinárna komisia takisto na základe audiovizuálnych záznamov a vlastných zistení začala disciplinárne konanie voči generálnemu riaditeľovi ŠK Slovan Bratislava Ivanovi Kmotríkovi ml.

Dôvodom sú nevhodné gestá obsahujúce vulgarizmus voči súperovi na hracej ploche po stretnutí v spojení s porušením Etického kódexu SFZ.

Za nevhodné verbálne prejavy obsahujúce vulgarizmus voči súperom čelí disciplinárnemu konaniu aj fortunaligový klub MFK Ružomberok. DK zároveň žiada menovaných o stanovisko k veci do 31. mája 2022.

FC Spartak Trnava dostal od DK SFZ pokutu 1000 eur za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky na adresu súpera a použitie pyrotechniky) a nedostatočnú ÚS (umožnenie vnesenia pyrotechniky) počas záverečného stretnutia sezóny proti Dunajskej Strede.

Rovnakú pokutu musia zaplatiť aj ďalšie dva kluby - Slovan Bratislava a Dunajská Streda. Dôvodom je tiež HNS divákov (použitie pyrotechniky) a nedostatočná ÚS (umožnenie vnesenia pyrotechniky).

Disciplinárna komisia zároveň začala voči FK Senica konanie pre porušenie finančnej disciplíny a ukladá klubu ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze transferov do klubu. Informácie pochádzajú z úradnej správy DK SFZ č. 45.

Nachádzate sa tu: