Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Maradona mal pred smrťou tajné želanie. Rodina mu ho nesplnila

Diego Maradona. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 27. nov 2020 o 15:28

Údajne zanechal notársky overený list.

BRATISLAVA. Diego Maradona údajne zanechal list, v ktorom žiadal svoju rodinu o zabalzamovanie tela po jeho smrti.

Informoval o tom novinár Martin Arevalo, ktorého cituje argentínska televízia TyC Sports a neskôr aj poľský portál sport.pl. Rodina však prosbe, resp. poslednému želaniu futbalovej legendy nevyhovela.

Málo ľudí sa mu postavilo na odpor

"Len málo ľudí v jeho živote sa mu dokázalo postaviť na odpor, ale všetko nasvedčuje tomu, že rodina tak teraz urobila. A to napriek tomu, že to bolo 13. októbra spísané a notársky overené," uviedol Arevalo, jeden z mála novinárov, ktorý bol blízkym priateľom Maradonu.

Podľa Arevala Maradona ťažko znášal, keď videl trpieť chorých priateľov Edgarda Bauzu či trénera majstrov sveta z roku 1986 Carlosa Bilarda.

Ten má po osemdesiatke vážne neurologické poruchy a údajne mu radšej ani nepovedali o smrti Maradonu.

"Preto v určitom okamihu, pred niekoľkými mesiacmi počas futbalového lockdownu, prišiel s myšlienkou zabalzamovať svoje telo. To aby po svojej smrti s nami navždy zostal. Konečné rozhodnutie však nechal na príbuzných," uviedol Arevalo v TyC Sports.

Pochovali ho len deň po smrti

Agentúra Reuters pripomína, že ak by rodina súhlasila, Maradona by bol ďalším veľkým Argentínčanom po prezidentovi Juanovi Peronovi a jeho manželke Eve Peronovej, ktorého telo by bolo po smrti zabalzamované.

Maradonu napokon pochovali vo štvrtok len deň po jeho smrti a na žiadosť rodiny mu odopreli aj štátny pohreb s poctami.

Na posledný odpočinok ho uložili len pred zrakmi najbližších na okraji Buenos Aires na cintoríne Jardín Bella Vista, kde boli pochovaní aj jeho rodičia Dalma a Diego. Tí zomreli v rokoch 2011, resp. 2015.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články