Schranz skóroval v pražskom derby. Slavii pomohol k triumfu nad Spartou

Ivan Schranz (vľavo) sa teší po strelenom góle v drese SK Slavia Praha.
Ivan Schranz (vľavo) sa teší po strelenom góle v drese SK Slavia Praha. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. mar 2022 o 20:02 (aktualizované 6. mar 2022 o 20:20)

Schranz prekonal slovenského brankára Holeca.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha zdolali v nedeľnom zápase 24. kola českej ligy mestského rivala Spartu 2:0.

O druhý gól sa postaral v druhej minúte nadstaveného času slovenský útočník Ivan Schranz.

Schranz využil ideálnu prihrávku od Stanislava Tecla, obišiel slovenského brankára Sparty Dominika Holeca a do prázdnej bránky umiestnil poisťujúci zásah.

Slavia si pripísala štvrté víťazstvo v sérii a naďalej zostáva bok po boku s Plzňou v boji o titul. Oba tímy majú rovnaký počet 60 bodov a odohraných 24 duelov.

Sparta má na 3. mieste o desať bodov a jeden duel menej.

Futbalisti FK Teplice prehrali doma s 1.FC Slovácko 0:1.

Už šestnástu prehru v tejto sezóne si na svoje konto pripísali futbalisti Karvinej. Tentokrát nestačili na Mladú Boleslav.

O výsledku stretnutia rozhodol v polovici prvého polčasu Ondřej Douděra, ktorý z dorážky prekonal Slováka Bajzu.

Česká Fortuna liga - 24. kolo:

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:0 (1:0)

Góly: 41. Lingr, 90.+2. Schranz

/I. Schranz hral do 90.+9. min, J. Hromada nastúpil v 90.+9. min - D. Hancko hral do 59. min, L. Haraslín do 74. min, D. Holec odchytal celý zápas/

Jablonec - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Góly: 90. Ikaunieks - 70. Kubala