Inter si poradil aj bez Škriniara, po triumfe na pôde Benficy je blízko postupu

Nicolo Barella (vľavo) strieľa gól v zápase Benfica Lisabon - Inter Miláno.
Nicolo Barella (vľavo) strieľa gól v zápase Benfica Lisabon - Inter Miláno. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
Sportnet, TASR|11. apr 2023 o 22:54

Futbalisti Interu rozhodli v druhom polčase.

Liga majstrov - štvrťfinále, 1. zápas

Benfica Lisabon - Inter Miláno 0:2 (0:0)

Góly: 51. Barella, 81. Lukaku (z 11 m)

Rozhodoval: Oliver (Anglicko). ŽK: A. Silva - Brozovič

Benfica: Vlachodimos - Gilberto, A. Silva, Morato, Grimaldo - Chiquinho, Florentino (64. Neres) - Joao Mario, R. Silva, Aursnes - Ramos

Inter: Onana - Darmian, Acerbi, Bastoni (90.+1 de Vrij) - Dumfries (86. D´Ambrosio), Barella, Brozovič, Mchitarjan, Dimarco (63. Gosens) - Martinez (63. Correa), Džeko (63. Lukaku)

LISABON. Inter Miláno uspel v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov na pôde Benficy Lisabon, ktorú zdolal 2:0.

O prvý gól duelu sa postaral v 51. minúte Nicolo Barella, v 81. minúte zvýšil z penalty Romelu Lukaku.

Na súpiske talianskeho tímu pre zranenie opäť nefiguroval slovenský stopér Milan Škriniar.

Priebeh zápasu Benfica Lisabon - Inter Miláno

I. polčas:

Inter sa pod vedením Joseho Mourinha tešil v roku 2010 zo zisku trofeje v najprestížnejšej európskej súťaži, no odvtedy čaká na výrazný úspech, do štvrťfinále sa dostal až v tejto sezóne.

Benfica sa prvýkrát od roku 1990 pokúsila dostať cez štvrťfinále, predošlých päť pokusov jej nevyšlo. Do zápasu v Lisabone vstúpili lepšie hostia.

Hrali sebavedomo a dokázali držať loptu na kopačkách, čím hráčom Benficy nedovolili vyvinúť tlak. Dej sa v prvom polčase odohrával väčšinou medzi šestnástkami.

V 25. minúte vypálil z diaľky Acerbi a jeho strela preletela nad brvnom domácej brány. Domáci narážali na kompaktnú obranu "nerazzurri", ktorá bola pre nich neriešiteľný rébus. Výsledkom bola ich jediná strela medzi tri žrde.

II. polčas:

Inter si na svoju šancu počkal a hneď ju skúsene využil. V 51. minúte si na Bastoniho center naskočil Barella a hlavou zblízka prekonal Vlachodimosa - 0:1.

Jalová snaha portugalského tímu k vyrovnaniu neviedla, Onana bol aj po zmene strán prakticky bez práce.

Naopak, v 82. minúte zvýšil náskok Interu z jedenástky striedajúci Romelu Lukaku.

Benfica našla prvýkrát v tejto sezóne Ligy majstrov premožiteľa a pred odvetou na San Sire klesli jej postupové šance na minimum.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Inter si poradil aj bez Škriniara, po triumfe na pôde Benficy je blízko postupu