Komárno predviedlo parádnu otočku. Gól z penalty nás nezlomil, uviedol kapitán

Futbalisti KFC Komárno.
Futbalisti KFC Komárno. (Autor: SITA)
TASR|15. sep 2024 o 12:09

Futbalisti Banskej Bystrice dvakrát viedli, záver však označil tréner Marek Bažík za katastrofický.

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti Komárna zaknihovali v najvyššej slovenskej súťaži druhé víťazstvo v sezóne.

Tentoraz sa im to po Košiciach v piatom kole podarilo v siedmom v Banskej Bystrici.

A hoci päť minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali o gól, do dvoch minút vyrovnali a v prvej minúte nadstaveného času rozhodli o triumfe 3:2 z ich pohľadu.

Šmehyl: Ihrisko inak bolo výborné

"Z jednej strany sme neočakávali, že to bude také hektické, na druhej strane sme za víťazstvom išli celý zápas.

Chceli sme to zlomiť a opäť sa dostať na víťaznú vlnu. Mali sme tam veľa prekážok počas zápasu, vyvrcholilo to nevyužitou našou penaltou za stavu 1:1, ale stále som mal vnútorný pocit, že to dokážeme zvrátiť.

Podarilo sa to na konci zápasu, o to sme šťastnejší. V závere sme boli súdržní ako tím, nezlomilo nás, že domáci dali gól na 2:1 z penalty,“ uviedol kapitán hostí Šimon Šmehyl, ktorý mal prsty v oboch vyrovnávajúcich góloch.

Šmehyl na 1:1 skóroval nechytateľnou strelou z 15 m a pri góle na 2:2 mu po koncovke spoza šestnástky pomohli tečami bystrickí stopéri Ľubomír Willwéber s Borsom Godálom.

"Pri prvom mojom góle na 1:1 mi to tam Jožko Špyrka dobre sklepol, videl som, že do toho chlapci z Dukly letia, takže som to sekol a následne som sa to snažil len prepáliť, čo mi vyšlo.

Pri druhom mojom gólovom momente sa ku mne dostala odrazená lopta, možno aj so šťastím to potom prešlo, bolo to pretečované.

Cez polčas sme si však povedali, že musíme strieľať, lebo je klzký terén a toto boli momenty, ktoré to len potvrdili.

Ihrisko inak bolo výborné, musím pochváliť domácich organizátorov, bolo top, nemôžeme sa na nič sťažovať."

Katastrofický záver Banskej Bystrice

Hoci v Banskej Bystrici tretí deň vytrvalo pršalo, trávnik na Štiavničkách bol výborne pripravený, dalo sa na ňom kombinovať a chválili ho všetci hráči z oboch tímov.

Domáci futbalisti spod Urpína mali však hlavy v smútku. Hoci v zápase dvakrát viedli 1:0 i 2:1, záver označil tréner Marek Bažík za katastrofický.

"Mrzí ma nešťastná situácia pri góle na 2:2. Vystupovali sme zo šestnástky a tie teče tam boli dva, mali sme smolu. A pri góle na 2:3 to bola strata koncentrácie.

V podstate sme vypustili hráča, prehrali súboje jeden na jedného. Nemyslím si, že ten záver bol príčinou kondičného charakteru.

Položil nás gól na 2:2. Hráči boli zo situácie frustrovaní, čo nie je správne. Musíme si to zanalyzovať, lebo stále tam bolo dosť času, spolu s nadstavením deväť minút. Dalo sa ešte s tým zápasom niečo spraviť. Nemali sme už však na to morálnu silu.“

Willwéber: Robili sme veľa chýb

Prvý ligový gól za Banskú Bystricu strelil Godál, hlavou otvoril skóre duelu, avšak rozhodca mu pripísal po teči vlastný gól pri vyrovnaní Komárna na 2:2.

"Popravde, ťažko sa hľadajú slová, pretože doma vyhrávame 1:0, potom v závere 2:1 a nakoniec to takto dopadne.

Pokazili sme si to asi sami, pretože my nemôžeme doma dostávať takéto góly a musíme tieto zápasy jednoznačne zvládať.

Nevravím, že so slabým súperom, to ani zďaleka nie, pretože hostia hrali prvý polčas lepšie ako my, no prvý inkasovaný gól bol po našej chybe, druhý dvakrát tečovaný, tretí dali pekný.

Robili sme veľa chýb, nepodržali sme loptu, hlavne prvý polčas sa to na nás valilo," povedal kapitán domácich Willwéber.

"Záver sme nepodcenili, práveže po tom, ako dal Rymarenko gól na 2:1, sme si povedali, že teraz je to o hlavách a nesmieme dostať zbytočný gól.

Prešla však minúta - dve a inkasujeme. Nemyslím si, že by čo len jeden hráč niečo v 90. alebo v 95. minúte vypustil.

Neviem, či to pripísať smole alebo čomu, ale je to tak ako to je a musíme urobiť všetko preto, aby to tak nabudúce nebolo," skonštatoval Willwéber.

Komárnu pomohli v Banskej Bystrici aj dvaja novici. Český stredopoliar Dominik Žák odohral celý zápas, druhý Slovák Nikolas Špalek nastúpil po sedemdesiatich minútach.

"Pomohli nám títo noví hráči. Kvalita je už vyššia, stúpla konkurencia.

Aj striedajúci hráči priniesli oživenie do hry, najmä Bayemi, Ganbold i Špalek. Nechýbala agresivita, vyhrávali sme súboje, zbierali druhé lopty.

Teší ma, že chlapci viac makajú na tréningoch, cítia túto konkurenciu, bolo to badať najmä tento týždeň,“ uviedol Mikuláš Radványi, tréner Komárna.