Arsenal doma zachránil remízu. Pred odvetou v Mníchove je všetko otvorené

Kai Havertz a Harry Kane v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov Arsenal FC - Bayern Mníchov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. apr 2024 o 22:58 (aktualizované 9. apr 2024 o 23:20)

Vyrovnávajúci zásah strelil Trossard.

Liga majstrov - štvrťfinále, 1. zápas

Arsenal FC - Bayern Mníchov 2:2 (1:2)

Góly: 12. Saka, 76. Trossard - 18. Gnabry, 32. Kane (z 11 m)

Rozhodovali: Nyberg - Beigi, Söderqvist (všetci Švédsko). ŽK: Partey - Davies, Kane

Diváci: 60.221

Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior (46. Zinčenko) - Ödegaard, Jorginho (67. Gabriel Jesus), Rice - Saka, Havertz (86. Partey), Martinelli (66. Trossard)

Bayern: Neuer - Kimmich, de Ligt, Dier, Davies - Laimer, Goretzka - Sane (66. Coman), Musiala, Gnabry (70. Guerreiro) - Kane

LONDÝN. Futbalisti Arsenal FC a Bayern Mníchov remizovali v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov 2:2.

Odveta je na programe v stredu 17. apríla v Mníchove.

Priebeh zápasu Arsenal FC - Bayern Mníchov

I. polčas:

Súboj v Londýne sa začal v rýchlom tempe. Arsenal sa dostal do vedenia v 12. minúte zásluhou Saku, ktorý v šestnástke prebral prihrávku do Whitea, otočil sa a zakrútil loptu presne k vzdialenejšej žrdi.

Vzápätí mohol zvýšiť White, v tutovke ho vychytal Neuer. Hostia postupne prevzali réžiu hry a ešte v prvom polčase stav otočili.

Najprv skóroval Gnabry, ktorého vysunul Goretzka, a druhý gól strelil z pokutového kopu Harry Kane. Anglický kanonier potrestal faul Salibu na Saneho a tešil sa už z 39. gólu v tejto sezóne.

Štatistiky zápasu Arsenal FC - Bayern Mníchov v prvom štvrťfinále Ligy majstrov. (Autor: Sofascore.com)

Tretí zásah Bayernu mohol pridať Sane, ktorý sa dostal do samostatného úniku, ale vracajúci sa White mu stihol loptu vypichnúť.

II. polčas:

V druhom polčase sa "Gunners" snažili viac kontrolovať loptu a kombináciami hľadali priestor na zakončenie, lenže hostia hrali v obrane dlho pozorne. Hru Arsenalu oživil až Gabriel Jesus.

Brazílsky útočník v 76. minúte zamotal hlavu súperovým obrancom a po jeho prihrávke vyrovnal ďalší striedajúci hráč Trossard.

Domáci tak uhrali pred odvetou remízu, aj preto, že v závere Coman z tesnej blízkosti trafil tyč Rayovej brány.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal doma zachránil remízu. Pred odvetou v Mníchove je všetko otvorené