Harry Kane sa teší z gólu.
Harry Kane sa teší z gólu. (Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|10. apr 2024 o 00:15

V Londýne sa zrodila remíza 2:2.

LONDÝN, MNÍCHOV. V pohári šokujúco vypadol s treťoligovým Saarbrückenom, v domácej súťaži stráca na Leverkusen priepastných šestnásť bodov, a o titule je prakticky rozhodnuté.

Jediná cesta, ako zachrániť sezónu, vedie pre Bayern Mníchov cez Ligu majstrov.

Spolieha na to aj anglický kanonier Harry Kane, ktorý vo veku 30 rokov stále čaká na veľkú trofej.

Mníchovčania sú stroj na veľkolepé triumfy, Bundesligu vyhrali posledných jedenásť sezón po sebe. Po príchode Angličana sa však paradoxne zasekli.

Ak chce Kane umlčať neprajníkov, potrebuje triumf v Lige majstrov. Rovnako ako viackrát zatracovaný tréner Thomas Tuchel.

Trossard: Verím, že máme na to

Úvodné štvrťfinále Ligy majstrov na ihrisku Arsenalu Londýn však slávny nemecký klub začal zle. Obrane Bayernu ušiel rýchlonohý Bukayo Saka a Arsenal vyhrával 1:0.

Londýnčanov však úvodný gól akoby pribrzdil, Serge Gnabry vyrovnal na 1:1 a Kane z penalty poslal Nemcov do vedenia 2:1.

Štatistiky zápasu Arsenal FC - Bayern Mníchov v prvom štvrťfinále Ligy majstrov. (Autor: Sofascore.com)

V druhom polčase mali domáci viac z hry a štvrťhodinu pred koncom vyrovnal striedajúci žolík Leandro Trossard.

„Som rád, že som pomohol mužstvu. Verím, že máme tak kvalitné mužstvo, aby sme odvetu zvládli,“ vravel v pozápasových rozhovoroch Trossard.

V 95. minúte prišiel navyše diskutabilný moment. Sám pred brankárom Manuelom Neuerom sa ocitol Saka a po kontakte skončil na zemi.

Angličan sa dožadoval penalty, vehementne protestoval aj u rozhodcu. Ten ukázal, že po dohovore so systémom VAR sa pískať nebude.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal si pýtal penaltu. Bayern má poslednú šancu, Kane môže umlčať neprajníkov