Fotogaléria (8)
Lukáš Haraslín sa teší po strelenom góle v zápase AC Sparta Praha - Galatasaray Istanbul. (Autor: REUTERS)
Sportnet, TASR|22. feb 2024 o 23:00

Sparta dokázala v odvete vyhrať o dva góly a zmazala manko z prvého zápasu v Turecku.

Európska liga - odveta play-off o osemfinále

AC Sparta Praha - Galatasaray Istanbul 4:1 (1:1)

Góly: 8. Preciado, 74. Tuci, 80. Haraslín, 90.+6. Kuchta - 16. Bardakci

ČK: 68. Ayhan (Galatasaray)

/Lukáš Haraslín (Sparta) hral do 87. minúty, v 80. minúte strelil postupový gól/

/prvý zápas 2:3, do osemfinále postúpila Sparta/

PRAHA. Futbalisti AC Sparta Praha postúpili do osemfinále Európskej ligy. V odvete play-off zdolali doma Galatasaray Istanbul 4:1, čo im po prehre v Turecku 2:3 stačilo na postup s celkovým skóre 6:4.

Výraznou mierou sa o úspech českého tímu postaral slovenský reprezentant Lukáš Haraslín. V 68. minúte videl červenú kartu hosťujúci Kaan Ayhan práve po faule na Slováka.

Početnú výhodu Sparta využila až na strelenie troch gólov a práve ten na 3:1, ktorý rozhodol o postupe, strelil v 80. minúte Haraslín. V nadstavenom čase pridali domáci ešte poistku na konečných 4:1.

Fotogaléria: Lukáš Haraslín rozhodol o postupe AC Sparta Praha cez Galatasaray Istanbul

Priebeh zápasu AC Sparta Praha - Galatasaray Istanbul

I. polčas:

Sparta si priniesla z Istanbulu tesnú prehru 2:3 a v domácom prostredí ju chcela čím skôr vynulovať. Vyšlo to už vo ôsmej minúte, keď Kairinen vysunul Preciada a ten preloboval brankára.

Galatasaray však potreboval na gól tiež iba osem minút a po štandardke vyrovnal hlavou Bardakci.

Lukáš Haraslín a jeho štatistiky v zápase AC Sparta Praha - Galatasaray Istanbul. (Autor: Sofascore.com)

II. polčas:

Haraslín bol prvýkrát v centre diania v 68. minúte, keď dostal loptu na ľavej strane a snažil sa obísť Ayhana.

Ten ho fauloval šľapákom, rozhodca Taylor mu najprv ukázal žltú kartu, no po upozornení od VARu ju zmenil na červenú a Sparta hrala presilovku.

Využila ju už po pár minútach, keď Zelený poslal presný center do šestnástky a Tuci nasmeroval loptu k ľavej žrdi - 2:1.

Hviezdny moment slovenského reprezentanta prišiel v 80. minúte, keď ho vysunul do brejku Tuci a strelu namieril pod Muslerovu ľavú ruku - 3:1.

Jeho gól následne potvrdil aj VAR. Haraslín odišiel z ihriska v 87. minúte a zo striedačky sledoval, ako jeho spoluhráči pridali v nadstavenom čase po brejku dvoch na jedného štvrtý gól.

Domov»Futbal»Európska liga»Stal sa hrdinom Sparty. Po faule na Haraslína vylúčili súpera, v závere rozhodol o postupe