Sereď prehrala s druholigistom, DAC s maďarským majstrom

DAC Dunajská Streda.
DAC Dunajská Streda. (Zdroj: TASR/Martin Baumann)
Sportnet|30. jún 2021 o 21:13 (aktualizované 30. jún 2021 o 22:11)

Slovan aj Žilina remizovali.

BRATISLAVA. V stredajšom prípravnom futbalovom zápase prehral slovenský vicemajster FC DAC 1904 Dunajská Streda s úradujúcim maďarským majstrom Ferencvárosom Budapešť 0:1.

Tréner Antal Németh nemohol počítať s viacerými oporami a aj preto DAC nenadviazal na víťazstvo spred troch rokov. V posledný júnový deň roka rozhodol duel gól niekdajšieho kapitána tímu Erika Pačindu.

Rozhodujúci moment zápasu nastal v 76. minúte. Po strete Veszelinova s Baturinom nariadil rozhodca jedenástku, ktorú Uzuni bezpečne premenil. V drese Ferencvárosu odohral prvý polčas Róbert Mak.

V akcii boli aj ďalšie tímy z Fortuna ligy. Kým Michalovce vo východniarskej bitke zdolali Lipany hladko 3:0, Sereď prehrala s druholigovou Petržalkou 2:3.

MŠK Žilina si zmerala sily s chorvátskym klubom HNK Rijeka. Po dvoch góloch arménskeho stredopoliara Vahana Biačachčjana viedla 2:1, ale v 73. minúte stanovil konečnú podobu výsledku Bušnja.

Slovan doma remizoval s českým Zlínom 1:1, najmä vďaka gólu naturalizovaného Slováka Vernona De Marca. Už 7. júla o 18.30 h ho na Tehelnom poli čaká úvodný zápas 1. predkola Ligy majstrov proti írskemu Shamrocku Rovers.