Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Michalovce začnú ligu s novým trénerom aj logom. Kapitána občas mladí rozčúlia

Na snímke zľava kapitán MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák a nová posila MFK Zemplín Juraj Kotula. (Autor: TASR - Roman Hanc)
TASR|20. júl 2021 o 14:45 (aktualizované 20. júl 2021 o 19:55)

V kabíne si to správne sadlo, teší sa Nemec.

MICHALOVCE. S novým trénerom i logom, menším počtom legionárov a snahou o pokojné vody fortunaligovej tabuľky vstúpia do nového ročníka futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Už v nedeľnom zápase proti DAC Dunajská Streda chcú potvrdiť ambíciu súperiť o vyššie priečky než v sezóne 2020/2021, v ktorej bojovali o zotrvanie v najvyššej súťaži.

Tréner Miroslav Nemec pripomenul, že reálne možnosti kádra bude poznať až po úvodných zápasoch ročníka.

Posily z domáceho trhu

Michalovčania odohrali prípravné zápasy prevažne s mužstvami z nižších súťaží. V nich sa víťazne naladili a zvládli aj generálku proti Bardejovu.

"Spočiatku sme sa hľadali, potreboval som vidieť v akcii všetkých hráčov. Skúšal som ich na rôznych pozíciách, k tomu nastali príchody a odchody hráčov. Prípravné zápasy však splnili svoj účel," povedal Nemec, ktorý po sezóne 2020/2021 nahradil Antona Šoltisa.

"Mali sme ťažšiu prípravu, ktorú nám v predošlom týždni skomplikovali aj zranenia. Dnes však už môžem povedať, že všetci hráči sú v poriadku, z čoho mám veľkú radosť.

Pri získavaní posíl sme sa zamerali na domáci trh. S kádrom som spokojný, na zápas s Dunajskou Stredou sme pripravení," poznamenal tréner MFK Zemplín smerom k domácemu zápasu s Dunajskou Stredou, ktorý je na programe v nedeľu od 18.00.

Žofčáka baví víťaziť

Kormidelník michalovského klubu zatiaľ nechcel hovoriť o konkrétnych ambíciách týkajúcich sa želaného umiestnenia či bodového zisku.

"Chceme vyhrať každý zápas a čo najskôr získať 30 bodov, aby sme sa zachránili. Ideálne už po 10 zápasoch. Nechceme si dávať dlhodobé ciele, skôr ísť od zápasu k zápasu. Vieme, čo chceme hrať, no všetko bude závisieť od výsledkov. Veľa naznačí už úvod sezóny," povedal Nemec.

Na snímke zľava marketingový riaditeľ klubu MFK Zemplín Michalovce Július Kmec, nová posila MFK Zemplín Juraj Kotula, hlavný tréner A-mužstva Miroslav Nemec, kapitán MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák a predseda predstavenstva klubu MFK Zemplín Michalovce Štefan Laurinčík. (Autor: TASR)

Po sezóne 2020/2021 nastalo v kádri viacero zmien a predovšetkým sa "poslovenčila."

Ubudlo legionárov a v kádri už nefigurujú legionári Pino Soler, Cheick Allan Diarra, Matej Markovič, Dimitris Siopis, Isman Tandir, Danilo Spoljarič ani Sergej Ivanov.

"Mali sme vytypovaných hráčov a sme radi, že k nám prišli tí, ktorí prišli. Predstavujú adekvátnu kvalitu na rôzne pozície. Myslím, že si to správne "sadlo" aj v kabíne."

V pozícii kapitána bude naďalej 38-ročný špílmacher Igor Žofčák.


"Mladí chalani mi stále dávajú energiu. Občas ma rozčúlia, ale to k tomu patrí. Naďalej ma baví víťaziť, pomáhať mladším hráčom a aj klubu. Keď mi už telo bude hovoriť, že stačí a hráčom vo Fortuna lige už nebudem stíhať, tak zvážim ako ďalej. Momentálne to tak nie je a preto verím, že čo najviac pomôžem mužstvu," poznamenal Žofčák.

Viac sa im páči byť v tabuľke hore

Skúsený univerzálny stredopoliar verí v návrat divákov a aj lepšie výsledky než v ročníku 2020/2021, v ktorom tím bojoval o záchranu.

V 22 zápasoch získal rovnaký počet bodov.

"Vlani sme si vyskúšali, aké to je hrať v spodnej časti tabuľky. Určite sa nám viac páčilo v tej hornej. Už úvodné zápasy ukážu, ako sme na tom herne a na čo si môžeme trúfať."

Tím sa pred sezónou posilnil najmä v defenzíve a k oporám by mal patriť aj 25-ročný obranca Juraj Kotula, ktorý prišiel po pôsobení v brnenskej Zbrojovke.

V najvyššej slovenskej súťaži už obliekal aj dresy Slovana Bratislava, Senice a zlatomoraveckého ViOnu.

"Mal som 2-3 slovenské ponuky a prijať michalovskú mi prišlo ako najrozumnejšie. Budem síce ďaleko od domova, ale vďaka tomu sa môžem sústrediť iba na futbal. Michalovce som vždy vnímal ako zdravý klub a aj preto som prijal ich ponuku," povedal Kotula.

Okrem neho sú novými tvárami v tíme aj Wisdom Kanu (útočník/Nig.), Erik Šuľa (obranca), Michal Ranko (obranca), Alfonso Artabe (stopér) a Matúš Marcin (obranca).

Novinkou z michalovského klubu je aj nové logo, ktoré vyobrazením logo draka nadväzuje na logo TJ Zemplín Vinohrad.

V strede loga je žlté písmeno "M" a dve veže, ktoré čiastočne odkazujú na erb mesta Michalovce, ktorý bol od roku 2006 hlavná súčasť starého loga.

"Vznikalo dlhší čas. Ide o identitu klubu, ktorú chceme budovať. Nové logo bude vyobrazené aj na novom sortimente, ktorý bude k dispozícii pre fanúšikov. Na prvom zápase by mala byť aj nová fanzóna, no uvidíme, čo nám dovolia opatrenia," povedal marketingový riaditeľ Július Kmec.

Prípravné zápasy

Tatran Liptovský Mikuláš - Michalovce 2:1, gól Michaloviec: Ntotis

FK Humenné - Michalovce 5:2, Trusa, Marcin

Michalovce - ŠK Odeva Lipany 3:0, Trusa 2, Mendez /v Petrovciach nad Laborcom/

Podbrezová - Michalovce 1:2, Marcin, Kvocera /v Širokom/

Michalovce - Slavoj Trebišov 4:1, Žofčák, Kanu, Záhradník, Bujňaček

Michalovce - Banská Bystrica 2:0, Begala, Popovits

Michalovce - Partizán Bardejov 2:0, Kotula, Kanu

Doterajšie umiestnenie MFK Zemplín Michalovce vo Fortuna lige

2015/2016: 11. miesto, 29 bodov (33 zápasov)

2016/2017: 8. miesto, 29 (30)

2017/2018: 9. miesto, 24 (22)

2018/2019: 5. miesto, 32 (22)

2019/2020: 4. miesto, 30 (22)

2020/2021: 9. miesto, 22 (22)

Súvisiace články