Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Náhrada za Greifa? Slovan podpísal brankára zo Zlatých Moraviec

Adrián Chovan. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|21. jún 2021 o 15:05

Viac zákrokov ako Chovan mal v sezóne 2020/2021 len Žilinčan Samuel Petráš.

BRATISLAVA. Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava získal tretiu letnú posilu. S brankárom Adriánom Chovanom sa vedenie klubu dohodlo na trojročnom kontrakte.

V sezóne 2020/21 sa Chovan výrazným spôsobom podieľal na historickom úspechu Zlatých Moraviec, ktoré dlho bojovali o účasť v európskych klubových súťažiach.

Chovan reprezentoval Slovensko v kategórii do 21 rokov, odchytal kvalifikáciu i záverečný turnaj ME 2017, kde bol slovenskou jednotkou a nevynechal ani minútu.

„Adriána Chovana vnímame ako perspektívneho brankára, ktorý v poslednom období urobil výrazný výkonnostný skok. Svoj potenciál naznačil v reprezentácii do 21 rokov, keď odchytal kvalifikáciu i záverečný turnaj majstrovstiev Európy. Veľmi dobrou poslednou sezónou sa vrátil späť, a jeho progres neunikol našej pozornosti.

Prichádza v ideálnom futbalovom veku, no stále aj s perspektívou pre ďalšie zlepšovanie. Chceme mu dať príležitosť a bude len na ňom, ako sa pobije o svoje miesto v konkurencii, ktorá ho v Slovane čaká,“ povedal pre oficiálnu webovú stránku Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Chovan sa na pôsobenie v Slovane teší:

"Skutočnosť, že som sa stal hráčom Slovana, vnímam ako obrovskú poctu, veľkú motiváciu a novú výzvu. Prichádzam do najúspešnejšieho klubu na Slovensku, čo si nesmierne vážim. Na Tehelnom poli som ešte ako súper odchytal viacero náročných zápasov, z pohľadu prostredia je to najkrajší štadión na Slovensku.

Teším sa na skvelých fanúšikov, ktorých Slovan má, a na tento nádherný futbalový stánok. Mám za sebou najlepšiu sezónu v kariére. Ďakujem Zlatým Moravciam, kde som dostal príležitosť opäť sa naštartovať a chytávať. Teraz som odhodlaný prijať ďalšiu výzvu,“ uviedol Chovan.

Majster uplynulej sezóny Fortuna ligy odohral v nedeľu prvý prípravný zápas na novú sezónu, ruský FC Orenburg zdolal 4:1. Presadil sa aj bývalý Chovanov spoluhráč zo Zlatých Moraviec a odchovanec Slovana David Hrnčár.

V bráne belasých sa neobjavil Dominik Greif, prvý polčas chytal Michal Šulla a druhý Martin Trnovský.

Súvisiace články