Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Veľká cena v uliciach Londýna? Starosta už rokuje s vedením F1

Formula 1, ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. jún 2021 o 15:39

Mestské podujatia už pripravujú aj v iných mestách.

BRATISLAVA. Šanca na zorganizovanie pretekov motoristickej formuly 1 v uliciach Londýna sa podľa najnovších informácii zvyšuje.

Ako uviedol portál sportowefakty.wp.pl, starosta britskej metropoly Sadiq Khan, ktorý podporuje túto myšlienku, už rokuje so zástupcami F1. 

VC Veľkej Británie, ktorá sa koná na okruhu v Silverstone, má v kalendári F1 dlhodobo svoje tradičné miesto.

Pred časom však vznikol nápad pridať do itinerára ďalšie podujatie v Spojenom kráľovstve v podobe pretekov v uliciach mesta, pričom voľba padla na Londýn.

"Rokujeme s F1 o pretekoch v uliciach Londýna. Táto myšlienka bola prijatá dosť vrelo. Realita je taká, že súčasným majstrom sveta je Brit a pre Lewisa Hamiltona by bolo skvelé, keby bola VC v našom hlavnom meste," povedal Sadiq Khan.

Londýnsky starosta však vylúčil možnosť, že by sa podujatie mohlo uskutočniť v budúcej sezóne.

"Na budúci rok je to ešte dosť skoro. Samotná myšlienka však urobila na šéfov F1 dosť dobrý dojem, takže budem pracovať na tom, aby sa to podarilo čo najskôr," dodal Khan.

Odkedy Liberty Media v roku 2017 prevzala F1, čoraz viac podporuje atraktívnejšie preteky v uliciach miest. V blízkej budúcnosti do kalendára F1 pribudnú takéto podujatia v Saudskej Arábii a americkom Miami.

Trať v uliciach mesta vytvorili aj vo vietnamskom Hanoji. Konanie pretekov v tomto meste je však momentálne ohrozené pre politické nepokoje v krajine.

Súvisiace články