Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Premiérové dva góly talentovanej hráčky. Slovenky v Trenčíne opäť vyhrali

Slovenské florbalistky v zápase proti Poľsku. (Autor: Facebook/SZFB)
TASR|16. okt 2021 o 21:56

Proti tým istým súperkám si zahrajú aj v nedeľu.

Poľsko - Slovensko 6:8 (2:4, 2:0, 2:4)

Góly SR: 10. Červená (Pintérová), 10. Kvásková (Faktorová), 12. Červená (Chúpeková), 15. Krajčová (Červená), 43. Dobošová (Krajčová), 47. Kvásková (Robová), 50. Ferenčíková (Chúpeková), 58. Ďuríková (Ferenčíková)

TRENČÍN. Slovenské florbalové reprezentantky zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji 6 Nations Floorball Challenge v Trenčíne.

Po piatkovom hladkom triumfe nad Nemeckom (9:0) si v nedeľu poradili s Poľkami 8:6.

Premiérové dva góly v reprezentácii strelila talentovaná Lenka Červená (v zápase 2+1), dvakrát skórovala aj Daniela Kvásková.

Zverenky trénera Michala Jedličku sa s poľskými hráčkami stretnú aj v nedeľu. Pre Slovenky je turnaj prípravou na MS, ktoré sa uskutočnia od 27. novembra do 11. decembra vo švédskej Uppsale.

Hlasy po zápase

Michal Jedlička, tréner SR: "S víťazstvom sme, samozrejme, spokojní. Odohrali sme celkom slušný zápas a hlavne sme nechali hrať všetky hráčky. Turnaj je náročný, pretože okrem zápasov máme aj množstvo tréningov, čiže som rád, že to dievčatá zvládajú. Podľa mňa sme nad Poľkami zaslúžene zvíťazili."

Adriana Michalisková, brankárka a najlepšia hráčka zápasu, SR: "Chytalo sa mi dobre a ja ďakujem spoluhráčkam, ktoré ma v obrane podporovali dobrým výkonom, ale viem, že to mohlo byť z mojej strany aj o niečo lepšie. Ocenenie najlepšej hráčky zápasu ma taktiež potešilo. V tíme je dobrá nálada a cítiť silnú energiu."

Súvisiace články