Fanúšikova Hamiltona vypískali Verstappena. Nepotrebujeme to robiť, vraví Brit

Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. júl 2022 o 07:57

Bol som z toho trochu sklamaný, povedal Verstappen.

SILVERSTONE. Britský pretekár Formule 1 Lewis Hamilton priznal, že je sklamaný po reakcii fanúšikov počas kvalifikácie na nedeľnú Veľkú cenu.

Po sobotňajšej kvalifikácii na VC Británie jeho priaznivci vypískali majstra sveta Maxa Verstappena.

Hamilton: Nesúhlasím s vypískaním

Sedemnásobný šampión uviedol: "Myslím si, že sme na tom dobre a nepotrebujeme vypískať súperov. Ale máme fanúšikov, ktorí prežívajú emócie o niečo viac. Ale určite nesúhlasím s vypískaním.

Nepotrebujeme to robiť. Mali by sme tlačiť na každého, aby to nerobil. Ale na druhej strane si vážim podporu, ktorú tu mám. Možno niektorí z nich stále cítia bolesť z minulého roka," povedal Hamilton.

Najlepší čas zajazdil v sobotu Španiel Carlos Sainz. Jazdec tímu Ferrari si vybojoval svoju prvú pole position v kariére.

Hamilton odštartuje z piateho miesta. Brit dúfal, že bude na štarte v prvom rade, ale nedokázal nájsť požadované tempo v posledných metroch na mokrej vozovke.

Verstappen: Všetci majú svoj vlastný názor

Verstappen odštartuje ako druhý. Vlani mal v Silverstone haváriu vo vysokej rýchlosti a museli ho previezť do nemocnice. Holandský pretekár zaregistroval piskot fanúšikov na jeho adresu po skončení kvalifikácie.

"Bol som z toho trochu sklamaný, pretože som tomu nerozumel. Ak si chcú zapískať, môžu to urobiť. Pre mňa sa tým nič nezmení. Vždy som rád, keď som tu v Silverstone.

Je to skvelá trať a vo všeobecnosti je tu skvelá atmosféra. Možno ma niektorí nemajú radi, ale to je v poriadku. Všetci majú svoj vlastný názor."

Nachádzate sa tu: