Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dunajská Streda predstavila nový štadión aj akadémiu. Pozrite sa, ako vyzerajú

Dunajskú Stredu čaká prvý zápas na novom štadióne. (Autor: Tibor Somogyi - SME)
TASR|Publikované 16. nov 2016 o 12:51

Celková kapacita štadióna po dokončení bude približne trinásťtisíc miest.

DUNAJSKÁ STREDA. Fortunaligový futbalový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda čaká v sobotu proti AS Trenčín prvý domáci súboj na novom štadióne.

Vedenie klubu zo Žitného ostrova zorganizovalo tlačovú besedu, na ktorej predstavilo verejnosti vybudovanú akadémiu a nový stánok.

Náklady 9,3 milióna eur

Na stredajšej tlačovej konferencii vystúpili majiteľ Oszkár Világi, architekt firmy ADIF Csaba Ambrus, zástupca firmy MOL György Bacsa a Alexander Gyurkovics, konateľ spoločnosti AVA Stav, ktorá stavbu realizovala.

Ukončila sa prvá etapa Akadémie FC DAC 1904, v rámci ktorej budú mať družstvá k dispozícií šesť ihrísk, z toho dve s umelým a štyri s prírodným trávnikom. Do užívania odovzdali aj šatne a technické zázemie.

Pohľad na novovybudované ihriská Futbalovej akadémie: fotogaléria

16.11.2016

"V priestoroch Akadémie v budúcnosti pribudne ďalších päť futbalových ihrísk a hlavná budova s tribúnou. Po ukončení celej investície v roku 2018 bude Akadémia poskytovať možnosť prípravy všetkým tímom klubu FC DAC 1904.

Celkové plánované náklady na výstavbu DAC Akadémie predstavujú 9,3 milióna eur. "Aby sme mali úspešný klub, potrebujeme mať infraštruktúru, vzdelaných trénerov a hráčov," povedal Világi.

Ihrisko otočili o deväťdesiat stupňov

Do užívania odovzdali dve nové tribúny DAC Arény s kapacitou 6839 miest. Výstavba trvala od júna do novembra 2016.

Aby sme mali úspešný klub, potrebujeme mať infraštruktúru, vzdelaných trénerov a hráčov.


Oszkár Világi, majiteľ klubu

Ihrisko oproti pôvodnému stavu otočili o 90 stupňov. "Videli sme prvú fázu, kde je zastavaná plocha 54-tisíc metrov štvorcových. V druhej fáze príde k výstavbe hlavnej tribúny, kde budú kabíny hráčov, VIP priestory. Treťou fázou je výstavba D-tribúny na mieste starej hlavnej tribúny," vysvetlil architekt Csaba Ambrus.

Hlavným prínosom je, že zostala na mieste starého štadióna. Je to športová a turistická atrakcia. Cieľom bolo ponechať identitu klubu, preto je aj kombinácia sedadiel žlto-modrá. Cieľom bolo, aby fanúšikovia boli čo najbližšie k ihrisku."

Nejde o jednorazový projekt

Člen predsedníctva skupiny MOL a podpredseda predstavenstva DAC Arény György Bacsa prezradil prvú novinku. "Aréna aj Akadémia od budúcej sezóny bude niesť názov MOL Aréna a MOL Akadémia," povedal Bacsa.

Dunajskú Stredu čaká prvý zápas na novom štadióne. (Autor: Tibor Somogyi - SME)

"Je to proces budovania infraštruktúry svetovej úrovne. Spoločnosť je známa v strednej Európe, pätnásť rokov aj na Slovensku prostredníctvom firmy Slovnaft. Je to dlhodobá investícia voči DAC aj mestu Dunajská Streda, nejde o jednorazový projekt. Robíme to aj v ďalších regiónoch, kde je skupina zastúpená."

Doterajšia investícia má hodnotu jedenásť miliónov eur, konečná odhadovaná suma sa bude pohybovať na úrovni dvadsaťdva miliónov eur.

DAC Aréna bude po dokončení vyhovovať predpisom UEFA pre štadióny štvrtej kategórie. Znamená to, že na novom štadióne sa budú môcť organizovať medzinárodné a reprezentačné stretnutia.

Celková kapacita po dokončení bude približne trinásťtisíc miest.

Pohľad na nový futbalový štadión Dunajskej Stredy: fotogaléria

12.6.2017

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.