Námestovo vzdorovalo favoritovi, ten výhru spečatil až v závere

Futbalisti MŠK Námestovo. (Autor: MŠK Námestovo/ facebook)
Sportnet|24. nov 2021 o 18:21

Banská Bystrica je v tabuľke na druhom mieste.

II. futbalová liga - 16. kolo

Banská Bystrica - Námestovo 4:2 (2:1)

Góly: 13. Richtárech, 19. Kupčík, 48. Šulc, 89. Polievka - 41. Chorvát, 82. Žákovič

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

BANSKÁ BYSTRICA. Po dvoch nerozhodných výsledkoch sa futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica opäť dočkali plného bodového zisku.

V dohrávke 16. kola II. ligy potvrdili úlohu jednoznačného favorita a Námestovo zdolali 4:2. Vďaka tomu sú v tabuľke druhí s mankom troch bodov na vedúcu Podbrezovú, ktorá odohrala o jeden zápas viac.

Šesťgólový súboj otvoril v 13. minúte Dávid Richtárech, na ktorého o šesť minút neskôr nadviazal Ľuboš Kupčík. Hostí vrátil do zápasu Matej Chorvát, ale tri minúty po návrate zo šatní skóroval domáci útočník Jakub Šulc.

Námestovo ešte raz strelilo kontaktný gól. V 82. minúte skóroval striedajúci Marek Žákovič, ale v 89. minúte spečatil banskobystrický triumf Róbert Polievka. Ten je druhým najlepším strelcom súťaže, keď zaznamenal deväť gólov.