Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Drotára čakajú po kopcovej sezóne zmeny

Igor Drotár (vľavo) na stupni víťazov po druhom mieste v celkovom hodnotení MSR pretekov do vrchu. (Autor: autosportfoto.sk)
Martin Trenkler|Publikované 21. sep 2018 o 22:00

Už pred posledným podujatím mal istotu pozície vicemajstra republiky.

PREŠOV. Majstrovstvá Slovenska, preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) 2018, sa skončili.

Prešovčan Igor Drotár mal už pred posledným podujatím istotu pozície vicemajstra republiky. Teraz ho čakajú zmeny pred záverom sezóny MSR v rely.

Igor Drotár sa netají tým, že už teraz sa teší na ďalšiu sezónu pretekov do vrchu.

„Verím, že cez zimu ešte nájdeme nejakú rýchlosť navyše. Tento rok bol do značnej miery o šťastí; napokon na takej Jahodnej sme skončili v jednej desatine až traja jazdci... V tomto duchu sa niesla takmer celá sezóna. Núti nás to všetkých zlepšovať sa. Už minulý rok sme lámali rekordy, no na naše prekvapenie sme sa na všetkých kopcoch tento rok zrýchlili až o sekundu na jeden kilometer, čo je neuveriteľné. Bude ťažké s tým ďalej pracovať, no pokúsime sa aj o nemožné,“ skonštatoval Igor Drotár po druhom mieste v celkovom hodnotení seriálu za víťazným Věroslavom Cvrčekom ml.

V sezóne rýchlych áut nasleduje teraz dlhšia prestávka, po ktorej sa slovenský motošport zíde na záverečnej Rally Košice (19. – 21. októbra).

Už tam Drotár presedlá z Fordu Fiesty R5 na prakticky novú Škodu Fabiu R5.

„Rally Košice už s Fordom nepôjdem, mením ho za Škodou Fabia R5, ktorú mi prenajme Marián Mičák. Absolvujem s ňou Košice, ako aj zvyšné mimosezónne podujatia – Auto Show Slovakia Ring, Stretnutie majstrov v Sosnovej, Pražský relyšprint aj mikulášsku rely. Auto je výborné, nové, ročník 2018, nedávno som si ho aj vyskúšal. Tím má skvelých mechanikov a Tomáš Ondrej je schopný športový manažér, ale aj skvelý testovací jazdec a vie poradiť, i nastaviť auto. Verím, že spolu dosiahneme pekné výsledky, ktoré sa nám tento rok s Fordom nepodarilo dosiahnuť,“ dodal legendárny jazdec.

Autor: Martin Trenkler

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.