TRENČÍN.
Túto informáciu priniesla v piatok krátko pred poludním oficiálna stránka tímu druhej najvyššej slovenskej súťaže www.astrencin.sk.
"Podľa dostupných informácií boli funkcionári aj tréner s Davidom veľmi spokojní. Jeho herný štýl ale celkom nekorešponduje so systémom, ktorým Utrecht hrá. Depetris je typickým šestnástkovým hráčom, holandský tím naopak využíva rýchle krídla. Napriek tomu bol záujem o Davidove služby enormný.
Holanďania si ho chceli nechať počas jesene v rezervnom tíme a tak trochu ho prerobiť na ich herný štýl. Po dôkladnom zvážení všetkých faktorov sa ale obe strany dohodli, že zatiaľ sa vráti na Slovensko. Je to lepšie pre jeho herný rast, ako aj pre potreby AS Trenčín,“ vyhlásil hovorca klubu spod hradu Matúša Čáka Marek Svátek.
Depetris sa v uplynulej sezóne stal s 21 gólmi najlepším strelcom I. slovenskej ligy (druhá najvyššia súťaž, pozn.). Podľa dostupných informácií budú zástupcovia FC Utrecht aj v nasledujúcom období sledovať výkony talentovaného 20-ročného zakončovateľa. Je pravdepodobné, že v zime sa prestupové rozhovory otvoria opäť.
Hlavný tréner AS Trenčín Vladimír Koník sa o návrate Depetrisa dozvedel v piatok ráno. "Pre mňa je to vynikajúca informácia. Davidove kvality poznám veľmi dobre. Ak príde z Utrechtu bez zranenia a nebude príliš unavený, určite ho vezmeme už na zápas do Lučenca. Do poslednej chvíle sme čakali, ako sa vyvinie jeho prestup. V prípade, že by ostal v Holandsku, uvažovali sme o doplnení kádra o jedného útočníka,“ uviedol spokojný kouč Koník pre www.astrencin.sk.















