Depetris opúšťa Trnavu, Jež ukončil aktívnu kariéru

David Depetris. (Autor: SITA)
SITA|28. jún 2016 o 19:12

Róbert Jež má zdravotné problémy, s klubom sa dohodol na predčasnom ukončení kontraktu.

TRNAVA. David Depetris a Róbert Jež nebudú v sezóne 2016/2017 pôsobiť v slovenskom fortunaligovom klube FC Spartak Trnava.

Argentínsky útočník Depetris v Trnave nepredĺžil zmluvu, skúsený stredopoliar Jež sa zasa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru.

Informuje o tom oficiálny web Spartaka Trnava.

David Depetris v sezóne 2015/2016 nastrieľal za Spartak 15 gólov, bol najlepším strelcom "andelov" a len tesne mu ušla koruna pre najlepšieho strelca Fortuna ligy, ktorú získal so 17 presnými zásahmi Gino van Kessel z AS Trenčín.

Do Trnavy prišiel Depetris z Mexika, predtým hral aj za Sigmu Olomouc, Rizespor či AS Trenčín.

David Depetris (s číslom 22) bol veľmi efektívnym hráčom v ofenzíve Trnavy. (Autor: SITA)

"Spartak nevylúčil Davidov návrat v prípade, že sa nedohodne na novej zmluve inde," informuje web trnavského klubu.

Tridsaťštyriročný Jež končí kariéru pre zdravotné problémy. Má totiž posunutú platničku, ktorá mu tlačí na nerv. So Spartakom mal zmluvu aj na sezónu 2016/2017.

"Po dohode oboch strán dôjde k rozviazaniu kontraktu. Ježko, ako ho v kabíne spoluhráči prezývajú, sa s tímom nezapojil ani do letnej prípravy. So zranením laboruje od posledného zápasu uplynulej sezóny. Odvtedy absolvoval rôzne vyšetrenia," referuje web Sparaka.

"Túto správu som oznámil majiteľovi, vedeniu klubu a vzájomne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Vzápätí som to oznámil trénerom a hráčom, s ktorými som sa rozlúčil v kabíne," uviedol Róbert Jež.

Súvisiace články