Cyklisti tímu DSM-Firmenich vyhrali 1. etapu na pretekoch Vuelta 2023, ktorou bola tímová časovka. (Autor: Twitter La Vuelta)
TASR|26. aug 2023 o 22:13

Najväčší favoriti z Jumbo-Visma skončili až za Top 10.

+ 10 s

BARCELONA. Holandský cyklistický tím DSM-Firmenich v sobotu prekvapujúco zvíťazil v prvej etape 78. ročníka španielskej Vuelty.

V tímovej časovke v silnom barcelonskom daždi finišoval o šesť sekúnd pred druhým Movistarom. Tretiu priečku obsadil tím EF Education - Easypost.

Obhajca celkového prvenstva Belgičan Remco Evenepoel so svojím tímom Soudal Quick-Step skončil so šesťsekundovou stratou na 4. mieste.

Milesi: Nečakali sme to

Do červeného dresu sa po prvej etape obliekol taliansky mladík Lorenzo Milesi, ktorý ako prvý z víťazného tímu prešiel cieľovou čiarou.

"Nečakali sme to, ale je to úžasný pocit. Toto víťazstvo s celým tímom bolo zábavné a príjemné. Bolo naozaj emotívne sledovať zvyšok pretekov. Trochu sme riskovali, ale mali sme dobrý plán a držali sme sa ho. Som veľmi šťastný," uviedol po skončení časovky dvadsaťjedenročný jazdec.

Najväčší favorit Jumbo-Visma vedený úradujúcim šampiónom Tour de France Dánom Jonasom Vingegaardom a Slovincom Primožom Rogličom prekvapujúco nabral stratu 32 sekúnd a obsadil až 11. miesto.

Evenepoel: Celý deň sme sedeli a čakali

Kritiku organizátorom adresoval po úvodnej etape Evenepoel (Soudal - Quick Step), ktorého hneval čas začiatku pretekov.

"Nechápem, na čo je dobrá takáto večerná etapa. Celý deň sme sedeli a čakali, bolo sucho. Dážď nemôžete ovplyvniť, ale čas štartu áno. A v tomto ročnom období už môže byť v tomto čase tma, stačí pár oblakov.

Samozrejme, že sme išli naplno, sú to preteky. Už aj tak riskujeme a ešte nás pošlú v daždi a po tme. Možno budem zase kritizovaný, ale jednoducho takto po tme sa pretekať nemá a je to chyba organizátorov," citoval dvadsaťtriročného Belgičana portál cycling-info.sk.

+ 0 s

Domov»Cyklistika»Tímová časovka má nečakaného víťaza. Evenepoel: Nechápem, na čo je dobrá takáto etapa