Bronzový medailista z MS vynechá Okolo Slovenska. Má zápal v kolene

Martin Svrček.
Martin Svrček. (Autor: Igor Stančík/Okolo Slovenska)
Miloslav Šebela|12. sep 2023 o 08:14

Martina Svrčeka nahradí Tim Declercq.

BRATISLAVA. Na majstrovstvách sveta v Glasgowe dosiahol Martin Svrček životný úspech.

Po skvelom výkone vybojoval v kategórii do 23 rokov bronzovú medailu a v pretekoch patril k najsilnejším jazdcom.

Tento týždeň mal nastúpiť na pretekoch Okolo Slovenska, kde sa veľmi dobre ukazoval už vlani.

Nakoniec však štartovať nebude.

"Začalo ma bolieť koleno a bolesť sa v posledných dňoch stupňovala. Podľa lekára ide o zapálený úpon a niekoľko dní teraz nemôžem jazdiť. Mrzí ma to, že to takto dopadlo," reagoval Svrček pre Sportnet.

"Určite budem preteky sledovať a verím, že každý deň uvidím na pódiu člena našej vlčej svorky," doplnil.

Zdravotné problémy mal Svrček aj na začiatku leta.

Na Okolo Slovenska mal obhajovať pozíciu najlepšieho Slováka. Vlani skončil v celkovom poradí na 33. priečke. V prológu bol deviaty.

Dvadsaťročný Svrček je v aktuálnej sezóne jediným slovenským pretekárom, ktorý jazdí v tíme kategórie WorldTour. V Soudal Quick-Step ho na slovenských cestách nahradí Tim Declercq.

Na Okolo Slovenska sa mala predstaviť kompletná slovenská špička s výnimkou Petra Sagana.

Po vyradení Svrčeka by stále malo nastúpiť 13 slovenských cyklistov a dva slovenské kontinentálne tímy RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol a Dukla Banská Bystrica.

Okolo Slovenska štartujú v stredu 13. septembra v Košiciach. Preteky vyvrcholia v nedeľu 17. septembra v Púchove.

Domov»Cyklistika»Bronzový medailista z MS vynechá Okolo Slovenska. Má zápal v kolene