Na štadiónoch bude opäť len tisíc divákov. Čo bude s Okolo Slovenska?

Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok. (Autor: TASR)
TASR|13. aug 2020 o 22:56

Vláda zaviedla nové opatrenia.

BRATISLAVA. Od 1. septembra do 1. októbra sa na Slovensku nebudú konať hromadné športové podujatia s účasťou 1000 a viac divákov.

Interiérové hromadné podujatia nad 500 ľudí budú tiež zakázané, ostatné s prekrytím dýchacích ciest.

V septembri sa neodporúča organizovanie žiadnych hromadných športových podujatí.

Oznámil to vo štvrtok minister zdravotníctva Marek Krajčí po celodennom zasadnutí odborného konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov.

Liga národov aj Okolo Slovenska

Minister i hlavný hygienik SR Ján Mikas potvrdili, že opatrenia sa budú pravidelne prehodnocovať na zasadnutiach konzília.

Vo štvrtok po tomto verdikte nebolo úplne jasné, ako to ovplyvní kalendár domácich podujatí, predovšetkým ligových.

Najvyššia futbalová súťaž je rozbehnutá a v Bratislave by sa mal 4. septembra odohrať aj zápas Ligy národov proti Česku.

V druhej polovici mesiaca sa majú ísť aj medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska.

Ústretový krok

Od 1. júla sa na Slovensku povolili športové súťažné podujatia s viac ako tisíc účastníkmi za podmienky dodržania šachovnicového sedenia.

Športové kluby mohli za dodržania tejto požiadavky a zabezpečenia kontrolovaného vstupu a výstupu návštevníkov naplniť tribúny maximálne do 50 percent kapacity štadióna.

Konzílium odborníkov tak vyhovelo požiadavkám športových zväzov, ktoré apelovali na vládu, aby zvýšila počet účastníkov na súťažných podujatiach.

Už od 6. júla však vošli do platnosti upravené pravidlá so sedením v každom druhom rade ako dôsledok porušenia hygienických nariadení počas šlágra futbalovej Fortuna ligy v Dunajskej Strede.

Nové opatrenie bolo prezentované zároveň ako ústretový krok s predpokladom zjednodušenie kontroly plnenia nariadení zo strany organizátorov hromadných podujatí.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Na štadiónoch bude opäť len tisíc divákov. Čo bude s Okolo Slovenska?