Cibulková nevyužila šancu stať sa svetovou štvorkou, prehrala s Plíškovou

Dominika Cibulková sa tešila z postupu.
Dominika Cibulková sa tešila z postupu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. feb 2017 o 18:50

Slovenská tenistka prehrala až po trojsetovej bitke.

DAUHA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v semifinále dvojhry na turnaji WTA v katarskej Dauhe.

WTA Dauha - semifinále dvojhry:

Karolína Plíšková (2-ČR) - Dominika Cibulková (3-SR)

6:4, 4:6, 6:3

/za 113 minút/

Caroline Wozniacka (Dán.) - Mónica Puigová (Portor.)

6:1, 6:2

Ako nasadená trojka po prvý raz v kariére prehrala s českou dvojkou podujatia Karolínou Plíškovou po trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 3:6.

V pondelňajšom vydaní rebríčka WTA tak zostane svetovou päťkou.

Z Dauhy si odnáša prémiu 36 850 dolárov pred zdanením.

Dvadsaťsedemročná Cibulková sa v prípade víťazstva mohla vo svetovom rebríčku budúci týždeň posunúť na štvrtú pozíciu.

Vyrovnala by absolútne národné maximum Miloslava Mečířa z 22. februára 1988.

Ak by následne triumfovala aj vo finále, dostala by sa k 20. februáru práve pred Plíškovú na tretie miesto za Američanku Serenu Williamsovú a Nemku Angelique Kerberovú.

Stala by sa 47. členkou najlepšej trojky od zavedenia počítačového poradia v novembri 1975.

Cibulková bola renkingovo v úplne rovnakej situácii pred dvoma týždňami v ruskom Petrohrade, kde v semifinále podľahla kazašskej reprezentantke Julii Putincevovej a tiež zostala na piatej pozícii, hoci mala na dosah štvrtú a prostredníctvom prípadného zisku titulu aj tretiu.

Proti 24-ročnej Plíškovej má teraz Cibulková bilanciu už iba 3:1. Plíšková bude bojovať o trofej s Caroline Wozniackou.

"Som naozaj nadšená. O to viac, ako dlhý a náročný deň to bol. Dosiahnuť počas neho dve víťazstvá je úžasné. Navyše, prvý raz v kariére sa mi podarilo zdolať Dominiku. Panovali zložité podmienky, takže to asi nebol ten najkvalitnejší tenis. Pre mňa sa to však skončilo víťazstvom, to sa ráta," povedala Plíšková.

Zostrih zápasu:

Česká tenistka sa prebojovala do svojho osemnásteho finále (7:10), Cibulková zostala práve na takejto hodnote (8:10).

Češka k dramatickej koncovke uviedla: "Keď som odvrátila tie dva brejkbaly v rade za stavu 3:3 v treťom sete, bez diskusie mi to zdvihlo sebavedomie. Potom som išla na tú stranu dvorca, ktorá bola po vetre, čo mi tiež pomohlo. Vedela som, že mám šancu brejknúť súperku, aj sa mi to podarilo."

Online prenos:

III. set

3:6 - Cibulkovej nevyšiel záver tretieho setu. Súperka si napokon svoje podanie udržala a vyhrala.

3:5 - Cibulková mala taktiež pri vlastnom podaní problémy, ktoré nedokázala vyriešiť. Jej súperka bude podávať na víťazstvo v zápase.

3:4 - Plíšková mala výrazné problémy. Podarilo sa jej ale odvrátiť oba brejkbaly a získala siedmy get rozhodujúceho setu.

3:3 - Slovenka stratila pri vlastnom podaní iba jeden fiftín.

2:3 - Aj Plíšková predviedla čistú hru pri svojom podaní.

2:2 - Cibulková v rozhodujúcom sete pri vlastnom podaní nestratila ešte ani jeden fifitín.

1:2 - Hráčky si v treťom sete zatiaľ držia vlastné podanie.

1:1 - Cibulková reaguje čistou hrou.

0:1 - Plíšková zvládla vstup do tretieho setu a udržala si podanie.

II. set

6:4 - Cibulková čistou hrou pri vlastnom podaní získava gem a zároveň aj set.

5:4 - Česká hráčka si udržala podanie.

5:3 - Cibulková si udržala podanie a ak prelomí podanie súperky, vyhrá druhý set.

4:3 - Tri gemy za sebou teraz získala Plíšková. Cibulková má ale k dobru ešte jeden brejk.

4:2 - V druhom sete stratila vlastné podanie už aj Cibulková.

4:1 - Plíšková zastavila sériu Cibulkovej a prvý raz v druhom sete si udržala podanie.

4:0 - Slovenská tenistka hrá v druhom sete skvelo a vedie už o štyri gemy.

3:0 - Cibulková má výhodu dvoch brejkov a bude podávať.

2:0 - Slovenka potvrdila brejk a vedie o dva gemy.

1:0 - Cibulková začala druhý set skvelo a vzala Plíškovej podanie.

I. set

4:6 - Plíšková využila prvý setbal, zobrala Cibulkovej podanie a vyhrala prvý set.

4:5 - Česká tenistka získala tretí gem za sebou a ak získa aj Cibulkovej podanie, vyhrá prvý set.

4:4 - Plíšková prvý raz v zápase získala podanie súperky, keď využila svoj tretí brejkbal v geme.

4:3 - Cibulková viedla pri podaní súperky 30:0, napokon gem získala Plíšková.

4:2 - Cibulková čistou hrou pri vlastnom podaní zvyšuje svoje vedenie.

3:2 - Plíšková pri vlastnom podaní viedla už 40:0, Cibulková ale vyrovnala na zhodu. Česká tenistka si napokon podanie ustrážila.

3:1 - Cibulková potvrdila brejk a vedie o dva gemy. Zatiaľ nečelila ani jednému brejkbalu súperky.

2:1 - Slovenská tenistka prelomila podanie súperky a má výhodu brejku.

1:1 - Cibulková si udržala servis.

0:1 - Plíšková vďaka čistej hre získala úvodný gem zápasu.

Domov»Tenis»Cibulková nevyužila šancu stať sa svetovou štvorkou, prehrala s Plíškovou