Dominika Cibulková nezvládla semifinálový zápas a prehrala ho.
Dominika Cibulková nezvládla semifinálový zápas a prehrala ho. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|4. feb 2017 o 14:30

Slovenka mala na dosah prekonanie svojho osobného maxima v rebríčku.

PETROHRAD. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa neprebojovala do finále dvojhry na halovom turnaji WTA v Petrohrade.

V sobotňajšom semifinále ako nasadená dvojka prehrala s Kazaškou Juliou Putincevovou v troch setoch 6:3, 4:6 a 4:6. Bol to ich prvý vzájomný súboj.

Kazašská reprezentantka nastúpi v stretnutí o titul v nedeľu proti Francúzke Kristine Mladenovicovej, ktorá si poradila s Nataliou Vichljancevovou z Ruska 4:6, 6:2 a 6:2.

V treťom sete viedla 4:2

Cibulkovej nevyšiel úvod zápasu, keď prišla hneď o svoj prvý servis, vzápätí však aj ona svoju súperku brejkla a vyrovnala na 1:1.

Vo vyrovnanom sete rozhodol šiesty gem, keď mala slovenská hráčka dva brejkbaly a využila hneď ten prvý - 4:2.

Cibulková nezvládla petrohradské semifinále a vypadla: fotogaléria

6.2.2017

V ďalšej hre potvrdila brejk a prvý set nakoniec vyhrala 6:3.

V druhom po strate podania prehrávala už 0:3 i 1:4, no brejkom v siedmej hre sa dotiahla na 3:4 a vzápätí stav vyrovnala.

WTA Petrohrad - semifinále:

Kristina Mladenovicová (Fr.) - Natalia Vichľancevová (Rus.)

4:6, 6:2, 6:2

Julia Putincevová (Kaz.) - Dominika Cibulková (SR-2)

3:6, 6:4, 6:4

/za 140 minút/

Záver druhého setu však patril kazašskej hráčke, ktorá ho vyhrala 6:4.

V rozhodujúcom sete išla Cibulková do vedenia v piatej hre, keď predviedla ďalší brejk, ktorý následne potvrdila a stav bol 4:2 v jej prospech.

Napriek náskoku však neuspela, Putincevová sériou štyroch víťazných gemov nakoniec triumfovala a postúpila do finále.

Mohla byť svetovou štvorkou

Slovenská jednotka získala v Petrohrade prémiu 37 850 dolárov pred zdanením a 185 bodov do svetového rebríčka WTA.

Zostrih zápasu:

Ak by postúpila do finále, stala by sa renkingovou štvorkou a vyrovnala by tak slovenské singlové maximum Miloslava Mečířa.

V prípade celkového víťazstva na turnaji by sa v pondelok stala novou svetovou trojkou.

Publikum bolo na jej strane

Kazašská tenistka zo svojho premiérového postupu do finále neskrývala radosť.

"Je to neuveriteľné. Okrem postupu ma teší aj skutočnosť, že publikum tentoraz na rozdiel od štvrťfinále proti domácej Svetlane Kuznecovovej bolo na mojej strane. Chcem sa divákom poďakovať z hĺbky srdca za podporu," uviedla Putincevová, citoval ju web WTA.

Dnes som si za celkový predvedený výkon ani nezaslúžila víťazstvo.

Dominika Cibulková, slovenská tenistka

"Nikdy sa nevzdávam a sústavne sa usilujem diktovať moju hru. Dnešok nebol výnimkou. Zajtra ma čaká premiérové finále, ale necítim vôbec žiadny tlak. Užívam si každučkú chvíľku na tomto kurte," dodala.

Štvrťfinále súperky nedosledovala

Diametrálne odlišné pocity zažívala slovenská tenistka.

"Som sklamaná z výsledku a mojej hry v druhom a treťom sete. Dnes som si za celkový predvedený výkon ani nezaslúžila víťazstvo. V Petrohrade som absolvovala dva vydarené zápasy, ale s týmto nemôžem byť spokojná," priznala pre portálu Championat.

"Musím však prehru nejako stráviť, iné mi nezostáva. Začiatkom týždňa som bola trochu prechladnutá, ale každý deň som sa cítila lepšie a nedá sa povedať, že ten zdravotný stav by nejako ovplyvnil môj výkon," prezradila.

"V piatok som sledovala štvrťfinále Julie proti Svetlane a za stavu 5:3 v treťom sete pre Kuznecovovú som odišla na večeru, pripravovala som sa v duchu už na túto súperku. Bola som teda prekvapená, keď som videla konečný výsledok. Netuším, čo sa Svetlane v tej koncovke stalo, že napokon ešte prehrala. Asi čosi podobné, čo dnes vyviedla Putincevová mne..." dodala.

Cibulková
Dve hodiny a 22 minút potrebovala kazašská tenistka Julia Putincevová na to, aby zdolala piatu hráčku rebríčka WTA a postúpila do finále. Dominika Cibulková sa tak s ruským Petrohradom lúči. My vám ďakujeme za pozornosť pri sledovaní tohto textového prenosu a želáme vám ešte príjemný zvyšok soboty.
Koniec zápasu
6:4
importantDominika Cibulková sa do finále nedostane, pretože opäť trafila iba sieť. Víťazkou sa stáva Julia Putincevová.
40-15
importantDominika Cibulková napálila loptičku iba do siete. Julia Putincevová získava dva mečbaly!
30-15
Dominika Cibulková prepálila hraciu plochu. Bodík získava jej súperka a Slovenka sa dostáva pod psychický tlak.
15-15
Skóre desiateho gemu rozhodujúceho setu sa vyrovnáva, pretože Putincevová zahrala loptičku za ľavý roh súperkinej polovice.
15-0
Cibulková útočila bekhendom od svojej základnej čiary, ale loptičku poslala iba do pásky na sieti.
5:4
importantDominika Cibulková zakončila tesne vedľa pravej postrannej čiary na súperkinej polovici a znamená to, že definitívne stratila šancu získať aj tento gem a teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.
40-30
Julia Putincevová podala tak tvrdo, že je z toho priamy bod!
30-30
Je vyrovnané!
15-30
Julia Putincevová zachraňovala ťažkú loptičku vo svojom ľavom rohu, no bola neúspešná. Umiestnila ju iba za kurt na opačnej strane.
15-15
Cibulkovej sa rýchlo podarilo vyrovnať.
15-0
Loptu získava v úvode deviateho gemu Putincevová.
4:4
Putincevová bola na príjme vynikajúca. Na Cibulkovej polovicu poslala loptičku, ktorú Slovenka odvrátila už len do siete. Stav rozhodujúceho gemu sa vyrovnáva na 4:4.
40-30
Dominika Cibulková nekompromisne zakončila do pravého rohu a získala tak gembal.
30-30
Julia Putincevová dvakrát smečovala od siete. Cibulková si na obe loptičky siahla, ale tú druhú poslala napokon iba do autu.
15-30
Cibulková ide pri vlastnom servise do vedenia, pretože jej súperka prestrelila hraciu plochu.
15-15
Putincevová chcela prekvapiť kraťasom, ale loptičku za sieť nedostala. Skóre ôsmeho gemu rozhodujúceho setu sa vyrovnáva.
15-0
Cibulková to so silou úderu od svojej základnej čiary prehnala a zakončila iba do autu. Bodík smeruje na koto kazašskej tenistky.
3:4
Cibulková chcela predviesť skrátený úder za sieť, ale neprestrelila ju a prišla tak o šancu zisku tohto gemu.
A-40
Julia Putincevová forhendovým úderom popri ľavej postrannej čiare na súperkinej polovici získala výhodu.
40-40
Julia Putincevová na dvakrát pokazila podanie a máme tu zhodu.
40-30
Putincevová nekompromisne smečovala vedľa bežiacej Slovenky. Cibulková teraz bude musieť čeliť gembalu súperky.
30-30
Zdalo sa, že Putincevovej loptička letí presne na čiaru, ale napokon bol z toho iba aut. Stav siedmeho gemu sa vyrovnáva!
30-15
Putincevová sa pokúšala ťažkú loptičku zachrániť v pokľaku, ale ihrisko napokon prepálila. Bodík tak získava aj Cibulková.
30-0
Cibulková sa na príjme loptičky dotkla, ale poslala ju iba do siete.
15-0
Putincevová sa prezentovala agresívnym útokom, Dominikino odvrátenie tak skončilo iba v aute.
2:4
importantDominika Cibulková naznačila zakončenie do pravej strany, ale napokon to spravila presne opačne a vynikajúcim forhendom ukončila šiesty gem tretieho setu!
30-40
Kazašská tenistka dokázala odvrátiť prvý gembal svojej súperky.
15-40
Jastrabie oko teraz potvrdilo, že Putincevovej loptička skončila niekoľko centimetrov za čiarou. Ďalší bodík preto získava Cibulková.
15-30
Dominika Cibulková zakončila presne do ľavého rohu na súperkinej polovici a získala aj druhý fiftín v rade!
15-15
importantDominika Cibulková vyskočila a od siete nekompromisne zasmečovala. Slovenka je odhodlaná tento duel vyhrať!
15-0
Putincevová krátkym úderom zaskočila šprintujúcu Cibulkovú a získala prvý fiftín.
2:3
importantDominika Cibulková využila hneď prvý brejk a v rozhodujúcom sete sa ujíma vedenia 3:2!
15-40
importantJulia Putincevová teraz mierila iba vedľa postrannej čiary. Znamená to zisk dvoch brejkbalov pre slovenskú hráčku.
15-30
Putincevová chcela od svojej základnej čiary iba podvihnúť bekhend ponad sieť, ale neprepálila ju.
15-15
Opäť nekompromisná loptička z rakety slovenskej tenistky. Skóre piateho gemu sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Putincevová sa tešila po servise, ktorý jej súperka nedokázala správne spracovať.
2:2
importantDominika Cibulková je na sieti jednoducho nezastaviteľná. Skvelým dropbalom teraz prekvapila súperku a rozhodujúci set vyrovnala na 2:2.
15-40
importantDominika Cibulková predviedla svoje druhé eso v zápase!
15-30
Putincevová od základnej čiary odvracala ťažký bekhend, no iba za hraciu plochu. Cibulková získava svoj druhý fiftín.
15-15
Putincevová v rýchlosti vyrovnáva na 15:15.
0-15
Jastrabie oko teraz potvrdilo, že loptička Kazašky skončila v aute. Vedenia sa v štvrtom geme ujíma Slovenka.
2:1
importantJulia Putincevová úspešne zasmečovala od siete a stáva sa tak víťazkou tretieho gemu rozhodujúceho setu.
A-40
Tentokrát Slovenka na príjme úspešná nebola a lotpičku poslala iba ďaleko za postrannú čiaru na opačnej polovici.
40-40
Dominika Cibulková po dokonalom krížnom returne vyrovnáva na 40:40.
40-30
importantJulia Putincevová predviedla svoje štvrté eso v zápase.
30-30
Putincevová pálila od svojej základnej čiary iba do siete. Skóre tretieho gemu rozhodujúceho setu sa vyrovnáva.
30-15
Putincevová statočne odolávala tvrdým úderom súperky a napokon sa dočkala aj odmeny. Cibulková zakončila do autu.
15-15
Cibulkovej skvelý return odrazila Putincevová iba do siete. Diváci sa zabávajú skvelým tenisom.
15-0
Cibulková to so silou úderu od základnej čiary prehnala, fiftín smeruje na konto jej podávajúcej súperky.
1:1
Cibulková bekhendom zasiahla iba sieť, čo znamená, že Putincevová využila svoj druhý brejkbal v tomto geme.
40-30
Dominika Cibulková si vybehla na sieť a zakončila tesne za ňu. Julia Putincevová loptičku nestihla dobehnúť.
40-15
Putincevová si teraz vytvorila tlak a pretavuje ho aj do bodovej žatvy. Kazašská tenistka si vypýtala dva brejkbaly.
30-15
Diváci sledujú naozaj skvelý tenis! Putincevovej forhend skončil iba niekoľko centimetrov od rakety jej súperky.
15-15
Dominika Cibulková zasmečovala a súperku sa následne pokúšala aj obstreliť, ale Putincevová dlho vzdorovala. Napokon však aj tak padla!
15-0
Loptu získava Putincevová.
0:1
importantDominika Cibulková poslala veľmi tvrdý forhend pramo na postrannú čiaru. Julia Putincevová nemala šancu zareagovať.
30-40
Julia Putincevová po skvelom servise odvracia prvý brejkbal tretieho setu.
15-40
Dominika Cibulková poslala od siete vynikajúci úder priamo do pravého rohu súperkinej polovice. Putincevová už prehodiť na opačnú stranu nedokázala.
15-30
Putincevová od svojej základnej čiary odvrátila bekhendom loptičku až do autu. Vedenia sa tak opäť ujíma Cibulková.
15-15
Sledujeme veľmi bojovný zápas s obrovským nasadením. Cibulkovej sa podarilo vyrovnať na 15:15.
15-0
Cibulková sa na začiatku tretieho setu do loptičky oprela veľmi silným forhendom a zakončila za základnú čiaru.
0:0
importantDruhý set Dominika Cibulková vôbec nezačala dobre a aj napriek veľkej bojovnosti sa jej ho už nepodarilo zvrátiť. Jej súperka potrebovala v druhom dejstve 46 minút, aby vyrovnala na 1:1.
6:4
Dominika Cibulková od svojej základnej čiary zakončila iba vedľa pravej postrannej čiary na súperkinej polovici a prišla o celý set.
40-30
importantJulia Putincevová umiestnila loptičku presne za sieť na súperkinej polovici a vybojovala tak svoj prvý setbal!
30-30
Cibulková posielala ľahký bekhend od svojej základnej čiary, ale ten nepreletel ani cez sieť. Skóre desiateho gemu druhého setu sa vyrovnáva.
15-30
importantDominika Cibulková bola pri sieti, kde sa ju súperka pokúšala prepáliť, ale bezúspešne. Slovenka to ustála a úspešne zakončila.
15-15
Julia Putincevová zahrala krížny úder k ľavej postrannej čiare. Cibulková nemala šancu zareagovať.
0-15
Cibulková v dlhej výmene statočne odolávala a napokon súperku zaskočila loptičkou umiestnenou presne do ľavého rohu.
5:4
Julia Putincevová využila hneď prvý gembal a ujíma sa vedenia 5:4. Dominika Cibulková bude teraz podávať na udržanie sa v sete.
40-0
Na tvrdý servis súperky reagovala Cibulková iba returnom do autu. Putincevová má k dispozícii tri gembaly.
30-0
Cibulková sa teraz na svojej základnej čiare pokúšala zachrániť ťažkú loptičku, ale odvrátila ju iba do pásky na sieti. Ďalší fiftín pre Putincevovú.
15-0
Cibulková mierila do pravého rohu, ale priestor prepálila a vedenia sa tak ujíma podívajúca tenistka.
4:4
importantDominika Cibulková podvihla loptičku tesne za sieť. Jej súperka ju nedokázala dobehnúť a stav druhého setu sa vyrovnáva na 4:4!
15-40
Dominika Cibulková teraz nebola na servise úspešná a bodík smeruje na konto jej súperky.
0-40
importantTeraz Putincevovej nevyšiel ani bekhend. Dominika má k dispozícii tri gembaly!
0-30
Dominika Cibulková nakompromisne menila smery zakončenia, až napokon jej súperka trafila iba sieť. Na túto výmenu nemala Putincevová šancu reagovať.
0-15
Putincevová sa na svojej základnej čiare až prehnane oprela do forhendu a napálila ho za kurt.
4:3
importantDominika Cibulková napokon svoj tretí brejkbal v tomto geme využila a znížila na 3:4!
40-A
Putincevová sa oprela do loptičky forhendom, ale minula hrací priestor. Dominika Cibulková má k dispozícii ďalší brejkbal.
40-40
Obe hráčky sa teraz vytiahli až k sieti, ale tam bola úspešnejšia Putincevová, ktorá svoju súperku obstrelila po jej ľavej ruke.
30-40
Julia Putincevová odvracia prvý brejkbal sovjej súperky.
15-40
Vynikajúci return Cibulkovej podávajúca hráčka neachytila! DOminika získava dva brejkbaly!
15-30
Cibulková sa nechce nechať zaskočiť a zabojovala o ďalší fiftín.
15-15
Julia Putincevová šprintovala k sieti, kde nastavila raketu do cesty letiacej loptičke. A urobila to veľmi efektne!
0-15
Loptu získava Cibulková.
4:2
Julia Putincevová napokon odpálila loptičku tesne vedľa ľavej postrannej čiary na súperkinej polovici. Cibulková berie celý gem a znižuje na 2:4.
30-40
Putincevová odoláva gembalu súperky.
15-40
Dominika Cibulková teraz vynikajúco zmenila stranu zakončenia a získala aj tretí fiftín v tomto geme!
15-30
Cibulková zachraňovala lotpičku za pravým rohom a oplatilo sa!
15-15
Dominike sa podarilo vyrovnať na 15:15.
15-0
Po krátkej výmene poslala Cibulková svoj forhend od základnej čiary iba do siete. Vedenia sa tak aj v šiestom geme druhého setu ujíma Putincevová.
4:1
Cibulková poslala po tlaku svojej súperky krížny bekhend iba vedľa postrannej čiary a v druhom sete prehráva už 1:4.
40-30
Julia Putincevová si teraz vyslúžila potlesk publika za úder smerujúci na čiaru. Kazašská tenistka tak získava gembal!
30-30
Bekhendovými údermi vyhnala Cibulková svoju sokyňu do tohu a Putincevová odtiaľ zakončila iba do autu.
30-15
Teraz ale slovenská hráčka opäť returnovala iba do siete a bodík smeruje na konto jej súperky.
15-15
Cibulková nestráca ani v zle načatom sete nádej a rýchlo vyrovnáva na 15:15.
15-0
Cibulková odvrátila servis súperky iba do siete. Vedenia sa ujíma podávajúca tenistka z Kazachstanu.
3:1
Do tretice to už Dominike vyšlo a dokázala štvrtý gem ukončiť vo svoj prospech.
30-40
Opäť sa ale teší iba Putincevová, ktorá predviedla viac trpezlivosti a napokon zakončila popri ľavej ruke svojej súperky.
15-40
Cibulková to teraz trochu prehnala so silou zakončenia a výsledkom je odpal do autu.
0-40
Julia Putincevová trafila od svojej základnej čiary iba sieť. Cibulková si tak pripísala ďalší fiftín a s nám aj trojicu gembalov.
0-30
Aj druhý fiftín smeruje na konto slovenskej hráčky. Výborná zmena!
0-15
Dominika Cibulková po taktickým pokynoch od trénera Liptáka upokojila hru a v štvrtom geme sa ujíma vedenia.
3:0
Julia Putincevová zvládla tretí gem druhého setu bez výraznejších komplikácií a v druhom dejstve vedie už 3:0.
40-15
Ďalší bodík pre podávajúcu hráčku. Cibulková nemá druhý set vôbec pod kontrolou.
30-15
Vzápätí ale prichádza fifítn pre tenistku z Kazachstanu a Slovenka opäť prehráva.
15-15
Dominika Cibulková dokázala vyrovnať stav tretieho gemu druhého setu na 15:15.
15-0
Aj v treťom gme ide do vedenia kazašská tenistka. Toto pre Cibulkovú nevyzerá vôbec dobre.
2:0
importantJulia Putincevová dokázala využiť svoj brejkbal a v druhom dejstve sa ujíma vedenia 2:0! Pre Cibulkovú sa duel začína komplikovať.
40-30
Bodík i brejkbal pre kazašskú tenisktu!
30-30
V tomto geme si hráčky bodíky prehadzujú ako horúci zemiak. Opäť si jeden pripísala Putincevová a vyrovnala tak na 30:30.
15-30
Loptu získava Cibulková a opäť ide pri svojom podaní do vedenia.
15-15
Následne ale boduje aj kazašská hráčka a vyrovnáva na 15:15.
0-15
V druhom geme druhého setu je pri servise Cibulková a začína úspešným ziskom fiftínu.
1:0
Cibulková zachraňovala skrátený úder, ale loptičku nedokázala dostať cez sieť. V druhom sete sa tak vedenia ujíma kazašská tenistka.
A-40
Cibulková bola pri sieti a jej súperka to využila. Slovenskú tenistku obstrelila zakončením k základnej čiare.
40-40
Putincevová umiestnila svoj bekhend iba do siete. Nasleduje zhoda.
40-30
importantDominika Cibulková však nič podobné nechce pripustiť. Vybehla si k sieti a nekompromisným smečom odvrátila gembal súperky!
40-15
Skvelý obrat podávajúcej tenistky v úvodnom geme druhého setu pokračuje. Putincevová je už iba jednu loptičku od výhry.
30-15
Podávajúca Kazaška pridáva aj svoj druhý fifítn a ide do vedenia!
15-15
Julia Putincevová predviedla po bekhende svojej súperky nechytateľný smeč a pohodlne vyrovnala na 15:15.
0-15
Slovenka sa ujíma vedenia aj v druhom dejstve.
0:0
importantDominika Cibulková zvládla prvý set semifinálového zápasu za 47 minút a má výborne nakročené k postupu do finále!
3:6
importantTeraz to už Dominika Cibulková dokázala! Využila prvý setbal a v zápase vedie 1:0.
30-40
Putincevovej loptičku zastavila iba sieť. DOminika Cibulková získava prvý setbal v zápase.
30-30
importantDominika Cibulková nechytateľne zasmečovala a vyrovnáva na 30:30! Putincevová sa mohla na lotpičku iba pozerať.
30-15
Teraz to už Slovenke vyšlo! Dominika si vybehla k sieti, odkiaľ prudkým krážnym úderom prekvapila súperku a loptičku umiestnila do kurtu.
30-0
Cibulková veľmi prudkým forhendom od svojej základnej čiary prepálila ľavý roh súperkinej polovice a stále je bez fiftínu.
15-0
Dominika Cibulková podáva na víťazstvo v sete, no vedenia sa ujíma jej súperka.
3:5
Dominika Cibulková napokon poslednú loptičku tohto gemu zakončila iba do siete. Stav prvého setu je 3:5.
A-40
Cibulková sa bekhendom pokúšala zachrániť ťažkú loptičku, no odvrátila ju iba do autu. Gembal pre podávajúcu Kazašku.
40-40
Putincevová pri sieti zachraňovala loptičku z hracej plochy, ale podvihla ju vysoko a prepálila hrací priestor.
40-30
30-30
Julia Putincevová predviedla svoju dvanástu nevynútenú chybu v zápase. Skóre ôsmeho gemu sa vyrovnáva.
30-15
Putincevová hrala zo svojej základnej čiary prisilno. Fiftín smeruje na konto Slovenky.
30-0
Loptička skončila z Cibulkovej rakety iba v aute. Kazašská tenistka tak získava pri svojom podaní aj druhý fiftín.
15-0
Julia Putincevová podáva na udržanie sa v sete a začala veľmi dobre.
2:5
Napokon sa tak aj stalo. Dominika Cibulková potrápila súperku veľmi silným podaním a Putincevová loptičku odvrátila iba vedľa hracej plochy.
40-A
Dominika Cibulková predviedla veľmi pekný krížny úder, ktorý by ju mohol psychicky naštartovať k ukončeniu vcelého gemu.
40-40
Dlhý gem pokračuje ďalšou zhodou, pretože Cibulková chcela kopírovať postrannú čiaru, ale opäť bol z toho iba prisilný úder.
40-A
Dominika Cibulková zakončila nekompromisne k základnej čiare svojej súperky a je z toho ďalšia výhoda.
40-40
40-40
importantDominika Cibulková to skúsila skrtáteným úderom k sieti, ale Julia Putincevová ho dobehla a odvrátila. Následný pokus Slovenky zastavila iba páska na sieti.
40-A
Putincevová od svojej základnej čiary bekhendom odvrátila loptičku iba do siete. Výhoda pre podávajúcu Slovenku.
40-40
Dominika Cibulková na svojej základnej čiare nestačila na ďalšiu loptičku. Prišla tým o tretí gembal v rade.
30-40
Ani teraz to našej hráčke nevyšlo. Siedmy gem musí pokračovať ďalším podaním.
15-40
Dominika to so silou úderu od svojej základnej čiary prehnala a loptičku napálila do autu.
0-40
A Cibulková môže dokonca získať aj čistý gem! Jej súperka totiž teraz zakončila do autu.
0-30
Opäť rovnaká chyba na strane kazašskej tenistky. Slovenka pri vlastnom servise vedie rozdielom dvoch fiftínov.
0-15
Julia Putincevová sa dostáva do veľkej psychickej nepohody. Loptičku opäť poslala iba do siete.
2:4
2:4
importantDominika Cibulková zakončením do pravého rohu využila hneď prvý ponúknutý brejkbal!
15-40
importantJulia Putincevová poslala loptičku iba do siete. Dominika Cibulková tak získava dva brejkbaly!
15-30
Opäť bodík pre Slovenku, pretože jej sokyňa aj tentokrát prisilným úderom prestrelila hraciu plochu!
15-15
Putincevová poslala od svojej základnej čiary forhend až do autu. Skóre šiesteho gemu sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Cibulková nezačala na príjme úspešne, pretože servis súperky odvrátila iba vedľa postrannej čiary.
2:3
importantDominika Cibulková si napokon dokázala svoje podanie postrážiť a v úvodnom sete sa ujíma vedenia 3:2.
40-A
importantDominika Cibulková umietsnila forhend vynikajúco do pravého rohu, na čo Putincevová nemala šancu zareagovať!
40-40
Ani teraz sa však tento gem nekončí, pretože Cibulková urobila rovnakú chybu. Aj tentokrát loptičku zastavila iba sieť.
40-A
Putincevová zakončila iba do siete! Dominika Cibulková získava gembal.
40-40
Putincevová chcela dostať na svoju raketu pohodu, ale prisilným bekhendom umiestnila loptičku iba do autu.
A-40
Cibulková sa na základnej čiare oprela do forhendu, ale poslala ho iba do siete. To znamená zisk ďalšieho brejkbalu pre Kazašku.
40-40
Cibulková odvrátila brejkbal svojej súperky a pokračuje na podaní. Máme tu zhodu.
40-30
importantJulia Putincevová to skúsila skráteným úderom za sieť a urobila dobre! Cibulková loptičku síce dobehla, no napálila ju iba do pásky na sieti. To znamená brejkbal pre kazašskú tenistku.
30-30
Cibulková v sile nepoľavila, ale súperku dokázala rozhýbať a tá napokon trafila iba sieť. Skóre piateho gemu úvodného setu sa vyrovnáva.
30-15
Ani teraz Slovenke úder od základnej čiary nevyšiel! Opäť to prehnala so silou a lopičku poslala mimo hracej časti kurtu.
15-15
Cibulková to skúsila forhendom na postrannú čiaru, ale minula ju a loptičku umiestnila iba do autu.
0-15
Na svojom podaní začala Cibulková úspešnejšie a prvý fiftín si berie po tom, čo Putincevová bekhendom trafila iba sieť.
2:2
Putincevová zahrala vynikajúci skrátený úder za sieť. Ten síce Cibulková dobehla, ale odvrátila ho už iba do autu. Stav prvého setu sa tak vyrovnáva na 2:2.
40-15
Cibulková mierila do pravého rohu na súperkinej polovici, ale minula ho a loptičku poslala iba do autu. Z fiftínu sa teší kazašská hráčka.
30-15
Putincevová pokazila úder a fiftín smeruje aj na konto prijímajúcej Cibulkovej.
30-0
K sieti teraz vyšla aj Cibulková, ale jej súperka na to dokázala správne zareagovať a Slovenku prudko obstrelila popri jej ľavej ruke!
15-0
Julia Putincevová si povybehla k sieti a nekompromisným úderom od nej si pripísala prvý fiftín štvrtého gemu.
1:2
1:2
Dominika Cibulková predviedla v dlhej výmene veľkú bojovnosť a napokon gem ukončila úderom do ľavej časti súperkinej polovice.
30-40
Putincevová vynikajúco spracovala podanie svojej súperky, na čo už Cibulková nestihla zareagovať.
15-40
Ďalšia loptička od Putincevovej skončila v aute. Pre Dominiku to znamená zisk dvoch gembalov.
15-30
Tempo aj silu výmeny určovala Cibulková, ktorá napokon svoju súperku donútila krížne zahrať iba za postrannú čiaru. Ďalší fiftín pre Slovenku.
15-15
Teraz už ale Putincevová predviedla na príjme skvelú prácu. Cibulková jej loptičku nemala šancu zachytiť.
0-15
Tvrdý servis súperky odvrátila prijímajúca Kazaška iba za základnú čiaru. Vedenia sa v treťom geme ujíma Cibulková.
1:1
importantJulia Putincevová predviedla druhú dvojchybu v rade, čím stratila celý gem so svojím podaním. Stav prvého setu sa vyrovnáva na 1:1.
40-A
importantJulia Putincevová predviedla dvojchybu, po ktorej získava Cibulková výhodu i brejkbal!
40-40
Cibulková si vybehla od základnej čiary do stredu svojej polovice a nekompromisnými forhendovými údermi nedala súperke veľkú šancu na vzdorovanie.
40-30
Julia Putincevová ide pri vlastnom servise dokonca do vedenia. Teraz zakončila k pravej ruke Dominiky, tá nestihla zareaovať.
30-30
Je opäť vyrovnané, Cibulková totiž returnovala iba do autu.
15-30
Putincevová chcela svoju sokyňu prekvapiť skráteným úderom, ale loptičku napokon ani nedostala cez sieť. Cibulková sa v druhom geme ujíma vedenia.
15-15
Teraz už bola Cibulková na príjme úspešná a počas kratšej výmeny mala jednoznačne navrch. Ukončila ju forhendom umiestneným na ľavú stranu kazašskej polovice.
15-0
Putincevová sa vedenia ujíma aj v druhom geme, pretože Cibulková nedokázala odvrátiť servis svojej súperky.
1:0
importantDominika Cibulková predviedla na servise iba dvojchybu. Súperke tým venovala potrebný fiftín a prišla o celý gem so svojím podaním.
A-40
importantNa bekhend Slovenky odpovedala kazašská reprezentantka rovnako, ale úspešnejšie. Ďalší brejkbal pre Juliu Putincevovú.
40-40
Putincevová odvrátila servis súperky iba do autu. Máme tu prvú zhodu v zápase.
40-30
Cibulková to od vlastnej základnej čiary skúšala bekhendom, ale trafila ním iba sieť. Jej súperka tak získava prvý brejkbal v zápase.
30-30
Tentokrát to už Cibulkovej vyšlo lepšie a forhend umiestnila presne do pravého rohu. Skóre prvého gemu sa vyrovnáva.
30-15
Putincevová predviedla skvelý return, po ktorom Cibulková odpálila loptičku až za základnú čiaru.
15-15
Je vyrovnané! Slovenská tenistka zakončila priamo pred svoju súperku a tá na tvrdú loptičku nestihla zareagovať.
15-0
Ako prvá začala na servise Slovenka Dominika Cibulková. Naša hráčka to skúšala niekoľkými tvrdými údermi na pravú stranu súperkinej polovice, ale Putincevová ju napokon prekvapila úderom do ľavého rohu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
importantV prvom semifinále zvíťazila Francúzka Kristina Mladenovicová. V prípade dnešnej výhry sa tak Dominika Cibulková vo finále stretne práve s touto univerzálkou a pri Neve zabojuje o historické tretie miesto v rebríčku WTA.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní turnaja WTA Petrohrad. Ten dnes pokračuje semifinálovými bojmi, ktorých súčasťou je aj Slovenka Dominika Cibulková.

Dominika Cibulková sa v rebríčku WTA nachádza na priebežnej piatej priečke. Po rozprávkovej minulej sezóne sa aj v tomto ročníku pokúša nadviazať na víťazné ťaženie, ale zatiaľ vypadla vo štvrťfinále v Brisbane, v osemfinále v Sydney a v šestnásťfinále Australian Open. V Petrohrade dostala v prvom kole voľný žreb, preto začala až v druhom kole, kde sa jej podarilo Chorvátku Vekičovú zdolať za hodinu a štrnásť minút v dvoch setoch zhodne 6:2, 6:2. Vo včerajšom štvrťfinále potom vyzvala domácu Rusku Vesninovú, ktorú za hodinu a 26 minút zdolala 6:3, 6:3.

Julia Putincevová
z Kazachstanu sa v rebríčku WTA nachádza na priebežnej 34. priečke. V aktuálnej sezóne už stihla v Brisbane v prvom zápase vypadnúť s Češkou Plíškovou, aby sa potom na WTA Sydney dostala do osemfinále a na Australian Open do 2. kola. Aj ona teda na výraznejší výsledok zatiaľ iba čaká a rada by ho dosiahla práve v Petrohrade. Tu začala bez výraznejších komplikácií, keď jej Švédka Larssonová zápas hneď v prvom kole skrečovala, v druhom dueli zdolala Nemku Beckovú hladko 6:4, 6:0 a včera za dve hodiny a 36 minút zdolala aj domácu favoritku Kuznecovovú pomerom 6:3, 6:7 (4), 7:5.

Pre obe hráčky to bude prvý vzájomný zápas v histórii. Veľkou favoritkou na víťzastvo je Dominika Cibulková, na ktorej triumf vypísali bookmakeri stávkových kancelárií kurz iba 1.3, zatiaľ čo na výhru Putincevovej sa kurz pohybuje až vo výške 4.4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:45.

Domov»Tenis»Cibulková nebude novou svetovou štvorkou, v Petrohrade vypadla v semifinále