Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Česi sa netešia na štvrťfinále EURO. Cestovať budú takmer desať hodín

Čech Antonín Barák. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jún 2021 o 14:45

Pre mňa je to stále nepochopiteľné a nedokážem sa cez to preniesť, vraví český futbalista pred štvrťfinále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

BAKU, PRAHA. Českí futbalisti odohrajú štvrťfinále majstrovstiev Európy v Baku a na cestu do najvzdialenejšieho dejiska šampionátu sa netešia.

Proti Dánsku nebudú mať takú výdatnú podporu fanúšikov ako pri osemfinálovom triumfe nad Holandskom v Budapešti.

České ministerstvo zahraničných vecí označilo Azerbajdžan za veľmi rizikovú krajinu v súvislosti s koronavírusom, čo zásadne komplikuje účasť na sobotnom zápase (18.00 SELČ).

Dlhé a únavné cestovanie

Českí fanúšikovia potrebujú na vstup do Azerbajdžanu víza, negatívny PCR test i doklad o kompletnom zaočkovaní alebo imunite.

Najkratší let z Prahy do Baku trvá deväť hodín s prestupom v Istanbule. Po návrate bude potrebný ďalší negatívny PCR test.

"Komplikácií spojených s Baku je ešte viac. My aj Dáni letíme obrovskú vzdialenosť, vraciame sa naspäť a o tri dni neskôr jeden z nás pocestuje na semifinále do Londýna. Mrzí nás to, v Budapešti sme prvýkrát zažili naozajstnú atmosféru ME," uviedol asistent trénera Jiří Chytrý.

Barák: Nedokážem sa cez to preniesť

V skupinovej fáze hrali Česi dvakrát v Glasgowe a raz v Londýne a pre opatrenia vo Veľkej Británii im priamo na štadióne držala palce len hŕstka fanúšikov. Až v Maďarsku si mohli vychutnať podporu 7000 priaznivcov, no to sa nezopakuje.

Do 3000 kilometrov vzdialeného Baku podľa predbežných plánov odletia vo štvrtok popoludní, v piatok majú na programe tréning.

V čase úvodného výkopu (21.00 h miestneho času), má byť stále takmer 30 stupňov Celzia.

"Pre mňa je to stále nepochopiteľné a nedokážem sa cez to preniesť. Nesmierne ma mrzí, že nemôžeme hrať inde než v Baku. Nedostaneme tam fanúšikov ani rodiny. Bol by som radšej, keby sme nastúpili v Kodani. Dáni by síce hrali doma, ale aj my by sme tam mali veľkú podporu. Bol by to pre nás ďalší sviatok a zápas o niečom inom. Držali by sme si eufóriu, ktorú máme teraz. Rovnaké to však bude aj pre Dánov, majú to ešte ďalej, takže nemá význam zaťažovať sa tým," dodal stredopoliar Antonín Barák podľa agentúry AFP.

Viac o EURO 2020 / 2021

Súvisiace články