V Ružomberku končí aj hráč, ktorý hral na EURO. Možno pôjde do Slovana

Tihomir Kostadinov.
Tihomir Kostadinov. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|20. júl 2021 o 18:20 (aktualizované 20. júl 2021 o 18:59)

Pod Čebraťom hľadali posily v doraste a v Nitre.

RUŽOMBEROK. Ružomberskí futbalisti sa chcú v novej fortunaligovej sezóne vrátiť do hornej šestky.

Po skončení uplynulého ročníka, v ktorom sa po prvý raz od zavedenia terajšieho hracieho modelu nedostali do skupiny o 1. - 6. miesto, došlo pod Čebraťom k niekoľkým zmenám.

Novým trénerom sa stal 37-ročný Peter Struhár a asistentom jeho rovesník Peter Tomko. Viaceré pohyby nastali aj v kabíne mužstva.

"Bol som veľmi rád, že ma klub oslovil. Hneď po angažovaní som sa veľmi tešil na novú robotu. Sú to mladí chalani, s ktorými je radosť pracovať," uviedol nový hlavný kouč.

Smelé ciele mladého tímu

"Čo sa týka tlaku, ten musí byť vždy, či je to normálne zamestnanie, alebo športová rehoľa. Viem, že nízke ciele sa v Ružomberku nedávajú. Je to stabilizovaný klub, ktorý musí mať ambíciu byť v hornej polovici,“ dodal tréner Struhár.

Konkrétnejšie métu pre sezónu 2021/2022 ozrejmil generálny riaditeľ tamojšej futbalovej akciovky Ľubomír Golis:

„Chceme byť súčasťou prvej šestky, no nechceme takýto zámer naplniť až na poslednú chvíľu. Prajem si, aby mužstvo sa pravidelne prezentovalo kvalitným futbalom a dobrými výsledkami.“

Liptáci sa väčšinou pripravovali v domácich podmienkach, no absolvovali aj týždňový kemp v poľskej Opalenici. Mužstvo odohralo päť prípravných stretnutí s bilanciou 4 výhry – 1 prehra.

„Najprv sme sa zamerali na otestovanie hráčov, aby sme sa mali z čoho odraziť. Takisto sme spoznávali chalanov, no mnohí svojho času prešli mojimi rukami v béčku.

Prípravné zápasy nám ukázali, že s každým mužstvom môžeme hrať otvorenú partiu. Pripravovali sme sa na rozostavenie 4 – 2 – 3 – 1, pričom našim plánom je produkovať rýchly, behavý futbal,“ dodal Struhár.

Kostadinov končí, posily len z dorastu a Nitry

K určitému prievanu došlo v hráčskom kádri. Aktuálnou novinkou je hosťovanie stredopoliara Jakuba Tancíka z Nitry s opciou.

Predtým do mužstva, na prestup, prišli ďalší futbalisti spod Zobora – Lukáš Fabiš a Samuel Šefčík, pričom druhý menovaný je po operácii menisku. Do kádra sa dostali tiež mladíci z vlastnej akadémie.

Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok.
Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok. (Autor: TASR)

Čo sa týka pohybov smerom von, po hosťovaní v ruskom Achmate Groznyj, do Baníka Ostrova prestúpil Ladislav Almási.

Klub sa tiež rozlúčil s hráčmi z jarného kádra - s Matejom Čurmom, Lukášom Kojnokom a Dávidom Filinským, ktorým sa naplnili zmluvy.

V riešení je prestup Tihomira Kostadinova, o ktorého prejavil záujem Slovan Bratislava. Slovenský majster hľadá náhradu za zraneného Davida Holmana.

Kostadinov nastúpil v drese Severného Macedónska aj na EURO 2020. Slovenský majster už potvrdil, že ide o jedného z hráčov, o ktorých majú záujem, no výsledok bude závisieť od rokovaní s ružomberským klubom.

Hráčsku kabínu na tlačovke zastupoval kapitán Ján Maslo: „Veru, tých zmien bolo dosť. Aj tréningový proces bol trochu iný, keď kondícia sa robila priamo na ihrisku s loptami. Kolektív je mladý, veľa chlapcov ešte bude len zbierať ligové skúseností. Od začiatku však musíme kolektívnymi výkonmi čo najviac bodovať.“

Káder MFK Ružomberok pred sezónou 2021/2022:

Brankári: Jakub ČERVEŇ, Tomáš FRUHWALD, Ivan KRAJČÍRIK

Obrancovia: Alexander MOJŽIŠ, Ján MASLO, Mário MRVA, Matej MADLEŇÁK, Lukáš FABIŠ, Alexander SELECKÝ, Alex HOLUB, Jakub LUKA

Stredopoliari: Oliver LUTERÁN, Jakub RAKYTA, Dalibor TAKÁČ, Samuel ŠEFČÍK, Matej KOCHAN, Adrián MACEJKO, Jakub TANCÍK, Michal DOPATER, Marek ZSIGMUND, Timotej MÚDRY, Adam BRENKUS, Peter ĎUNGEL, Tomáš KUBÍK

Útočníci: Martin REGÁLI, Tomáš BOBČEK, Štefan GEREC, Martin BOĎA

Zmeny v kádri:

Príchody: Fabiš, Šefčík, Tancík (všetci z Nitry), Frühwald, Selecký, Macejko. Rakyta (všetci z vlastnej futbalovej akadémie).

Odchody: Almási , Čurma, Filinský, Kojnok, Kudlička, V. Jedinák, R. Kružliak, Kostadinov (prestup v riešení).

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»V Ružomberku končí aj hráč, ktorý hral na EURO. Možno pôjde do Slovana