Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Býci sa po pauze predstavia v Žiline

Košice sa rozbehli. Dnes budú v pozícii jasného favorita. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 26. dec 2017 o 23:00

Zverenci trénera Čuroviča naposledy triumfovali doma nad Handlovou.

KOŠICE. Basketbalisti KB Košice dnes cestujú na palubovku Žiliny, kde v úvode sezóny prekvapivo podľahli nováčikovi najvyššej súťaže o jeden bod 89:90.

Býci však odvtedy išli herne výrazne nahor a výsledkom je aktuálna 10-zápasová víťazná šnúra.

Zverenci trénera Čuroviča naposledy triumfovali doma nad Handlovou 98:82.

Žilinčania momentálne nie sú v ideálnej forme, keď prehrali posledných sedem stretnutí.

V tabuľke im patrí predposledné miesto no napriek tomu si budú košickí basketbalisti dávať pozor na to, aby súpera nepodcenili.

„Som presvedčený o tom, že nás čaká ťažký zápas. Žilina bude hrať v kompletnom zložení a keďže budú hrať doma motivácia im chýbať určite nebude. Myslím si, že príde aj veľa ľudí, takže po tejto stránke sa na duel už tešíme, ale musíme sa na súpera pripraviť s plným rešpektom,“ povedal tréner KB Miljan Čurovič.

Slabší výkon proti Handlovej bol budíčkom

V poslednom dueli pred Vianocami zdolali košickí basketbalisti na domácej palubovke Handlovú 98:82.

„Súper sa neustále držal na dostrel, bojoval a bol veľmi nebezpečný. Mňa teší, že sme to dokázali v závere ustriehnuť a napokon sme si pripísali zaslúženú výhru,“ uviedol košický lodivod.

Handlovčania narobili býkom viac starostí ako sa pôvodne očakávalo, aj vzhľadom na to, že do Košíc pricestovali bez svojej najväčšej hviezdy legionára Marcusa Tyusa.

„Je nám jasné, že od nás ľudia očakávajú, že budeme každý zápas vyhrávať minimálne o tridsať bodov, na chlapcoch sa prejavuje aj určitá únava, ale podstatné je, že sa nám podarilo vyhrať. Slabší výkon proti Handlovej berieme ako budíček do ďalších zápasov,“ skonštatoval Čurovič.

Tréningy potrebujú ako soľ

Košičania po rozpačitom úvode sezóny stabilizovali svoje výkony a víťazstvá vozia aj zo súperových ihrísk. Na lídra súťaže – Inter Bratislava aktuálne strácajú zverenci trénera Čuroviča dva body.

„Môžem povedať, že som s naším herným prejavom veľmi spokojný. Viem, že chlapci bojujú a tiež viem koľko nás stálo síl aby sme vybojovali desať zápasov v rade,“ povedal Čurovič a dodal: „Mužstvo dostalo nejaké voľno pred sviatkami, ale už od včera naplno trénujeme, pretože to potrebujeme ako soľ, aby sme sa vrátili do rytmu. Našim cieľom bude predvádzať také výkony, aké sme ukazovali doteraz a zbierali jedno víťaz-stvo za druhým.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.