Mladí slovenskí boxeri zbierali medaily na ME, Jedináková získala zlato

Miroslava Jedináková.
Miroslava Jedináková. (Autor: TASR - Henrich Mišovič)
TASR|22. mar 2022 o 23:15

Slovensko získalo v Poreči celkovo tri cenné kovy.

POREČ. Slovenská reprzentantka v boxe Miroslava Jedináková je majsterka Európy do 22 rokov v hmotnostnej kategórii do 63 kg.

V utorkovom finále si na šampionáte v chorvátskom Poreči poradila s Gizem Özerovou z Turecka jednoznačne 5:0 na body a dosiahla najväčší úspech svojej doterajšej kariéry. Informoval o tom portál olympic.sk.

Slovensko získalo v Poreči celkovo tri cenné kovy. Okrem Jedinákovej si postup do finále vybojovala aj Nicole Ďuríková, v najľahšej váhe do 48 kg v ňom prehrala s ďalšou Turkyňou Erivan Barutovou a má striebornú medailu.

Bronz si odniesol Joseph Kostúr, ktorý sa v kategórii do 92 kg prebojoval až do semifinále. V boji o finále tesne nestačil na Taliana Roberta Lizziho.

Domov»Ďalšie športy»Box»Mladí slovenskí boxeri zbierali medaily na ME, Jedináková získala zlato