Skvelý úspech mladej Slovenky, na ME juniorov získala bronz

Bianka Sidová. (Autor: facebook/Slovenská kanoistika - Sprint Team)
Sportnet, TASR|26. jún 2021 o 11:25 (aktualizované 26. jún 2021 o 12:30)

Bianka Sidová získala medailu na majstrovstvách Európy.

POZNAŇ. Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Bianka Sidová vybojovala na majstrovstvách Európy juniorov a do 23 rokov bronz v K1 na 1000 m.

V sobotnom finále v Poznani zaostala za víťazkou Dorinou Decsiovou z Maďarska o 3,887 sekundy.

V súťaži juniorov K1 1000 m obsadil Daniel Rybanský 6. miesto so stratou 6,166 sekúnd na víťazného Maďara Levanteho Kurucza.

Milan Dörner skončil v kategórii K1 1000 m do 23 rokov na 7. priečke.

Juniori Samuel Podhradský s Matejom Današom obsadili v K2 1000 m rovnako siedmu priečku a Eduard Strýček a Dávid Fekete boli v C2 1000 m do 23 rokov deviati.

V popoludňajších semifinálových súbojoch predviedol kvalitný výkon Matúš Jedinák v K1 na 200 m mužov do 23 rokov, keď dosiahol najlepší čas z oboch semifinále a v A-finále zabojuje o medailu.

V K1 žien do 23 rokov na 200 m obsadila Lisa-Maria Gamsjägerová 2. miesto a tiež sa predstaví v A-finále, rovnako aj juniroka Katarína Pecsuková (K1 200 m).

ME juniorov - A-finále:


K1 1000 m - juniorky

1.

Dorina Decsiová

Maďarsko

4:05,510 min

2.

Julia Babašinská

Rusko

+ 1,013 s

3.

Bianka Sidová

Slovensko

+ 3,887 s

K1 1000 m - juniori

1.

Levante Kurucz

Maďarsko

3:35,797 min

2.

Alex Graneri

Španielsko

+ 0,840 s

3.

Jeppe Kristensen

Dánsko

+ 2,636 s

6.

Daniel Rybanský

Slovensko

+ 6,166 s

K2 1000 m - juniori

1.

Albert Fritzsche, Anton Winklemann

Nemecko

3:19,403 min

2.

Ernesto Goribar, Marcos Caballero

Španielsko

+ 1,777 s

3.

Lukáš Hrábek, Václav Termer

Česko

+ 2,144 s

7.

Samuel Podhradský, Matej Današ

Slovensko

+ 5,394 s

K1 1000 m - muži do 23 rokov

1.

Thorbjorn Rask

Dánsko

3:32,773 min

2.

Uladzislau Kravec

Bielorusko

+ 0,747 s

3.

Tobias Hammer

Nemecko

+ 1,280 s

7.

Milan Dörner

Slovensko

+ 7,767 s

C2 1000 m - muži do 23 rokov

1.

Zachar Petrov, Kirill Romanov

Rusko

3:37,520 min

2.

Mikita Rudzevič, Vitalij Aseckij

Bielorusko

+ 1,417 s

3.

Arťom Četvertak, Pavlo Borsuk

Ukrajina

+ 2,093 s

9.

Eduard Strýček, Dávid Fekete

Slovensko

+ 27,000 s

Súvisiace články