27.07.2024 08:30
Deň 1
Paríž 2024

LeBron James (vpravo) a Nikola Jokič v zápase USA - Srbsko v skupine C na OH 2024 v Paríži. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. júl 2024 o 19:40

LeBron James sa po návrate na olympijskú scénu po 12 rokoch zaskvel 21 bodmi.

VILLENEUVE-D'ASCQ. Americkí basketbalisti úspešne vstúpili do olympijského turnaja.

Obhajcovia zlata si vo svojom úvodnom zápase v C-skupine poradili so Srbskom 110:84. V drese USA zažiaril najmä 35-ročný Kevin Durant, ktorý pomohol k triumfu 23 bodmi.

Američania, ktorí sa usilujú o zisk piateho olympijského zlata v sérii, viedli už v polčase 58:49. Durant, historicky najlepší strelec USA na OH, síce vynechal pre natiahnutý lýtkový sval všetkých päť prípravných stretnutí, no ukázal, že je stále v skvelej forme.

Nastúpil z lavičky a za osem a pol minúty stihol nastrieľať 21 bodov. Mal stopercentnú streľbu (8 z 8), premenil všetkých päť trojok. Napokon mu na 23 bodov stačilo 17 minút.

Nestratili sa ani ďalšie hviezdy amerického "Dream Teamu", LeBron James sa po návrate na olympijskú scénu po 12 rokoch zaskvel 21 bodmi, Jrue Holiday pridal 15 bodov. Srbom nepomohlo ani 20 bodov Nikolu Jokiča, Bogdan Bogdanovič zaznamenal 14.

Premiéru pod piatimi kruhmi absolvovali reprezentanti Južného Sudán a pripísali si víťazstvo. V prvom stretnutí "céčka" zdolali Portoričanov 90:79.

Potvrdili tak svoju kvalitu, ktorú naznačili už v prípravnom stretnutí proti USA, ktoré prehrali o jediný bod. Najlepším strelcom víťazov bol rozohrávač Carlik Jones, ktorý zaznamenal 19 rokov.