Slovan má šesť futbalistov európskej úrovne. Ktorí sú to?

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|12. júl 2020 o 19:19

Analýza futbalového Slovana.

BRATISLAVA. Najlepším futbalovým tímom na Slovensku je Slovan Bratislava. A druhým sú jeho náhradníci.

Aj keď použiť výraz náhradníci je možno prisilné.

Tréner Ján Kozák mladší si môže vyberať zo širokého kádra. Zraní sa mu maďarský reprezentant Dávid Holman? Žiadny problém.

Na jeho pozícii nastúpi odchovanec Dávid Strelec, ktorý ho plnohodnotne nahradí. Je talentovaný mladík unavený? Žiadny problém, na ihrisko príde Vladimír Weiss mladší.

Niektorý hráč nejde na sto percent alebo má slabšiu formu? Nie je to problém, nahradí ho iný.

„Slovan má dvadsaťpäť vyrovnaných futbalistov, kým my ich máme asi trinásť,“ priznal nemecký tréner Dunajskej Stredy Bernd Storck.

Futbalový Slovan prináša do slovenských podmienok čosi nevídané. Každý post majú zdvojený. A zrejme každý hráč z kádra Slovana by bol v inom slovenskom klube lídrom.

Hráči vytvorili súdržnú partiu

Pri takto nabitom kádri hrá dôležitú úlohu tréner. Kým predošlý kouč Slovana Martin Ševela dôveroval stabilným trinástim hráčom, Kozák junior sa nebojí zostavu rotovať.

Prinútili ho k tomu aj okolnosti, keď Slovan v sezóne bojoval až na troch frontoch – v slovenskej lige, slovenskom pohári i v európskych súťažiach.

Tým, že rozložil záťaž na dvadsať a viac hráčov, udržiaval ich v dobrom fyzickom stave, ale tiež psychickom. Každý člen tímu sa cítil dôležitý. Kozák vytvoril fungujúci stroj.

Pozitívnou správou je, že v Slovane sa objavuje čoraz viac slovenských futbalistov.

Hoci má v kádri hráčov viacerých národností, na ihrisku i mimo neho sú súdržní. Počas vonkajších výjazdov v Európskej lige sa spolu v lietadle zabávajú a usmievajú.

Je vidieť, že sú partia. Súdržnosť ukazujú, aj keď cítia krivdu. A aj preto sa neprišli potešiť s fanúšikmi po víťazstve v Slovnaft cupe. Na slovenské pomery má Slovan hviezdne mužstvo.

Bude to stačiť aj na európskej scéne? Môže sa družina Jána Kozáka mladšieho dostať do skupinovej fázy Ligy majstrov alebo im stále k tomu čosi chýba?

Greif je futbalovou tvárou Slovana

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Slovan má šesť futbalistov európskej úrovne. Ktorí sú to?