Po vlaňajšom bronze chcú v Nitre viac. Klub podporuje aj úspešný bojovník z UFC

Ambasádorom tímu Nitra Knights je bojovník UFC Martin Buday.
Ambasádorom tímu Nitra Knights je bojovník UFC Martin Buday. (Autor: Nitra Knights)
Sportnet|10. feb 2024 o 12:00

Nitra Knights chcú v českej lige zahrať vo finále.

NITRA. Klub amerického futbalu Nitra Knights vstúpi do nasledujúcej sezóny najvyššej českej ligy s tými najvyššími cieľmi.

Po bronze z uplynulého ročníka si dal za cieľ finále a k jeho splneniu by malo pomôcť aj niekoľko nových hráčov, pričom ich príchody sú v štádiu riešenia.

Nitrianski "rytieri" sa budú znovu spoliehať aj na výdatnú podporu fanúšikov. S priemernou návštevnosťou vyše 800 divákov boli najlepší z celej súťaže a v rámci mesta ide po hokeji o druhý najnavštevovanejší šport.

Klub urobil kroky dopredu

Podľa Samuela Vetráka, ktorý do klubu manažérsky vstúpil v uplynulej sezóne, klub posilnil spoluprácu s mestom a spravil významné kroky dopredu.

"Priniesli sme do Nitry športové eventy, ktoré si obľúbili celé rodiny. Posilnili sme spoluprácu s mestom a celkovo sme sprofesionalizovali klub.

Tím sme posilnili o 26-ročného kanadského trénera Nicka Snidera a niekoľkých zahraničných hráčov, no jadro tímu je stále postavené na slovenských hráčoch.

Taktiež sme začali budovať silnejšie dorastenecké a juniorské kategórie, aby sme tento úspech urobili trvalejším. Fanúšikom chceme zo zápasového dňa pripraviť ešte väčšiu šou ako tomu bolo doteraz.

Zostávame hrať štadióne pod Zoborom, ktorý sa budeme snažiť zaplniť ešte viac, ako tomu bolo minulý rok. Urobíme všetko pre to, aby sme nielen zopakovali, ale aj prekonali minuloročný úspech," uviedol Vetrák.

Chcú posilniť defenzívu

Hráči Nitra Knights prekonali niekoľko rekordov českej najvyššej ligy, v ktorej individuálne zažiaril quarterback nitrianskeho tímu Boris Bútora.

Knights dosiahli prvenstvo v získaných yardoch (priemer 399 yardov na zápas) a tiež aj v passových yardoch (priemer 303 yardov na zápas).

Na snímke je Boris Bútora, quarterback tímu Nitra Knights.
Na snímke je Boris Bútora, quarterback tímu Nitra Knights. (Autor: Nitra Knights)

V kádri nenastanú do začiatku sezóny významné zmeny, podľa predsedu klubu Mateja Gašperana bude dôležité priviesť troch kvalitných zahraničných hráčov.

"S nimi momentálne vedieme rozhovory a čoskoro sa fanúšikovia dozvedia finálne posily tímu. Novou tvárou v tíme, ktorú môžeme ohlásiť už teraz, je Kanaďan Jayden Lawson. Do novej sezóny ideme posilniť hlavne defenzívnu zložku našej hry, keďže ofenzíva tímu bola vynikajúca," poznamenal.

Nový tréner si Nitru zamiloval

Tréner Snider v minulosti viedol futbalový program na University of Waterloo v Kanade a v Nitre veria, že im skúsenosťami z hráčskej aj trénerskej kariéry pomôže k vytúženému cieľu.

"Som veľmi nadšený, že môžem svoje skúsenosti a nadšenie preniesť do klubu Nitra Knights a pevne verím, že sa nám podarí prekonať minuloročné úspechy. Celý hráčsky kolektív je úžasný.

Hráči tvrdo pracujú na každom tréningu a sú vynikajúco fyzicky pripravení. Tréning po tréningu sú vidieť veľké pokroky. Slovensko, konkrétne Nitru, som si okamžite zamiloval," uviedol Snider.

Záber z tlačovej konferencie tímu  Nitra Knights pred sezónou 2024.
Záber z tlačovej konferencie tímu Nitra Knights pred sezónou 2024. (Autor: Nitra Knights)

Hlavným ambasádorom zostáva slovenský MMA bojovník Martin Buday.

"Môj vzťah k tomuto športu je veľmi pozitívny. V prípade, že mi to situácia dovolí, tak by som si veľmi rád vyskúšal tréning s chalanmi, aby som mohol túto hru pocítiť na vlastnej koži.

Celá minuloročná sezóna ma veľmi milo prekvapila a to nielen výborne zvládnutá organizácia zápasov, ale aj fantastická rodinná atmosféra na tribúnach, ktorú som si veľmi užíva," uviedol Buday.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Americký futbal»Po vlaňajšom bronze chcú v Nitre viac. Klub podporuje aj úspešný bojovník z UFC