Sofia Goggiová po tréningu zjazdu na ZOH Peking 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2022 o 05:47

Petra Vlhová neštartovala, zjazd nemá v programe.

PEKING. Švajčiarska lyžiarka Priska Nuferová dosiahla najlepší čas v prvom meranom tréningu na zjazd žien na ZOH 2022 v Pekingu.

Na zjazdovke "Skala" v horskom stredisku Jen-čching zaostala druhá Kira Weidelová z Nemecka o 44 stotín sekundy, tretia bola Rakúšanka Christine Scheyerová (+0,67).

Olympijská víťazka v super-G Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska zajazdila šiesty najlepší čas (+0,94).

Obhajkyňa zlata Talianka Sofia Goggiová, ktorá plánuje štartovať v zjazde napriek zraneniu kolena z januárových pretekov SP v Cortine d´Ampezzo, skončila v prvom tréningu na 12. mieste s mankom 1,55 s.

Američanka Mikaela Shiffrinová z USA skončila deviata so stratou 1,33 sekundy.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová neštartovala. Olympijský zjazd žien je na programe v utorok 15. februára o 4.00 SEČ.