20.02.2022 00:00
Deň 16
Peking 2022
Koniec

Shiffrinová: Niekedy sú ľudia takí zlomyseľní, že nemáte chuť ani existovať

Mikaela Shiffrinová na ZOH 2022 v Pekingu.
Mikaela Shiffrinová na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. feb 2022 o 09:50

Americká lyžiarka čelí po ZOH 2022 v Pekingu posmechu a kritike.

PEKING. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si na ZOH 2022 nevybojovala žiadnu medailu.

Líderka celkového poradia Svetového pohára zavŕšila pekinské vystúpenie v tímovej súťaži, v ktorej spolu s krajanmi obsadila štvrtú priečku.

Shiffrinová: Treba sa spamätať

Shiffrinová nedokončila svoje najsilnejšie disciplíny slalom, obrovský slalom a kombináciu, v super-G a zjazde bola od pódiových umiestnení ďaleko.

Američanka však verí, že po neúspechu sa dokáže odraziť k lepším výsledkom.

"Každý človek si v živote prejde ťažkými chvíľami, treba sa po takom momente spamätať. Nikdy v živote som nezažila tri týždne s takým návalom emócií.

Pocítila som sklamanie, ľútosť, nádej, optimizmus, pesimizmus, triumf a zlyhanie. Taký je život. Myslím si, že viem o sebe menej, ako pred tromi týždňami.

Keď však zistíte, že niečo neviete, nie je to vždy na škodu. Môžete si povedať, tak táto teória nie je správna, poďme skúsiť niečo iné," hľadala pozitíva.

Čelí posmechu a kritike

Američanka ašpirovala na post najväčšej osobnosti svojej krajiny, no po zlyhaní čelí posmechu a kritike. Dvojnásobná olympijská šampiónka priznáva, že sa jej to občas dotýka.

"Niekedy sú ľudia takí zlomyseľní, že nemáte chuť ani existovať. Verím, že ich nestretnem tvárou v tvárou. Som si však istá, že keby sa to stalo, tak by také veci nehovorili. To si môžu dovoliť iba na internete."

Shiffrinová môže ešte sezónu zakončiť úspešne. V boji o veľký krištáľový glóbus má náskok 17 bodov pred Slovenkou Petrou Vlhovou.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Alpské lyžovanie»Shiffrinová: Niekedy sú ľudia takí zlomyseľní, že nemáte chuť ani existovať