20.02.2022 00:00
Deň 16
Peking 2022
Koniec

Shiffrinovej čelila mladá Slovenka, mrzel ju najmä pokazený štart

Slovenská lyžiarka Rebeka Jančová.
Slovenská lyžiarka Rebeka Jančová. (Autor: TASR)
TASR|20. feb 2022 o 05:45

Slovensko v tímovej súťaži na ZOH 2022 neprekvapilo.

PEKING. Slovenskí lyžiari boli v nedeľnej tímovej súťaži na zimných olympijských hrách v Pekingu 2022 proti USA v pozícii outsidera.

Pred pretekmi Andreas Žampa pre TASR uviedol, že napriek tomu chcú favorita prekvapiť po vzore hokejistov. A hoci Američania napokon uspeli 3:1, slovenský tím bol spokojný aj s týmto rezultátom.

Slovenské kvarteto v zložení Petra Hromcová, Rebeka Jančová, Adam Žampa a Andreas Žampa nemalo proti Američanom čo stratiť.

"Som rada, že som mohla nastúpiť po tých mojich problémoch, tešila som sa. Toto je súťaž, kde majú všetci rovnakú šancu. Išla som s tým, že chcem zdolať svoju súperku," uviedla Hromcová, ktorá nestačila na Paulu Moltzanovú.

Petra Hromcová neuspela v súboji s Paulou Moltzanovou na ZOH 2022 v Pekingu.
Petra Hromcová neuspela v súboji s Paulou Moltzanovou na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)

Jančovú čakala veľká výzva

Obrovskú výzvu mala pred sebou 18-ročná Rebeka Jančová, ktorá vyrazila na trať s Mikaelou Shiffrinovou. Druhý bod napokon získala favorizovaná Američanka.

"Mala som problém na štarte, bola som netrpezlivá. Pokazila som to, čo ma mrzí. Ale bola som veľmi nažhavená. Po štarte som ju chcela dobehnúť, aj som mala pocit, že sa približujem, ale nepodarilo sa to. Ja som si nepripomínala kto je proti mne, ale že to je obyčajný človek. Chcela som ísť naplno," povedala Jančová.

Andreas Žampa v jazde proti Riverovi Radamusovi urobil chybu.

"Vedel som, že treba ísť naplno. Musel som riskovať najviac ako sa dalo. Uvedomoval som si to. Boli sme vyrovnaní, ale spravil som chybu a žiaľ, stalo sa.

Ale Američania boli megafavorit proti nám, no neskladali sme zbrane. Tak ako včera naši hokejisti," uviedol mladší z bratskej dvojice.

Najlepšie výsledky si nechal na olympiádu

Čestný bod pre slovenský tím napokon získal Adam Žampa v poslednom štvrtom súboji, v modrej dráhe zdolal Tommyho Forda o 19 stotín sekundy.

"Sústredil som sa na štart. Vedel som, že keď budem na štarte pred Fordom, tak bude mať čo robiť, aby ma dobehol. Je super, že máme aspoň bod.

Škoda že nám chýbala Petra Vlhová. Sú to preteky pri ktorých nikto nevie, čo bude. Sú veľmi otvorené a rebríček nič neznamená," povedal Adam Žampa.

Tímové preteky boli pôvodne v programe hier už v sobotu, ale silný nárazový vietor prinútil Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS) a organizátorov preložiť ich na nedeľu, záverečný deň ZOH v Pekingu.

"Fúka menej ako včera, organizátori urobili dobre. Podmienky boli celkom v poriadku. Mne vyšli v tejto sezóne najlepšie výsledky tu na ZOH, rovnako to bolo aj v Soči. To je pre mňa skvelé. Potvrdil som si, že na vrcholných podujatiach sa mi darí," dodal Adam Žampa.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Alpské lyžovanie»Shiffrinovej čelila mladá Slovenka, mrzel ju najmä pokazený štart