Správy

WU19 - Víťazstvo nad Azerbajdžanom na postup nestačilo

(Autor: Roman Ferstl)
11. apr 2023 o 14:13

GABČÍKOVO (SFZ) - Futbalistky do 19 rokov vyhrali v druhom záverečnom zápase turnaja 2. fázy kvalifikácie ME Ligy B nad Azerbajdžanom 4:0, no do Ligy A postúpil iba víťaz skupiny tím Čiernej Hory, ktorý vyhral oba zápasy - naše družstvo zdolal v stredu 3:2 a v sobotu si poradil s Azerbajdžanom 3:0. Slovenky tak na jeseň budú hrať v nižšej Lige B.

Slovenské futbalistky sa do súpera pustili zostra a už v 5. min sa ujali vedenia po peknom góle Michaely Ferencovej. Azerbajdžanské futbalistky naozaj nevedeli, kam skôr skočiť, keďže sa na ne neustále valila biela lavína Sloveniek. Druhý gól prišiel už v 12. min, keď si po rohovom kope nabehla z druhej línie Lenka Mazuchová, oklamala súperky a umiestnila loptu k žrdi. Slovenské šance pribúdali, v. 14. min to skúšala Karolína Bayerová, no jej strelu po zemi kryla brankárka. O štyri minúty sa uvoľnila Darina Hrúziková, obišla súperovu gólmanku, ale trafila iba bočnú sieť bránky. V 20. min. zahrávala štandardku Mazuchová, ale loptu poslala vysoko nad bránku. V 24. min. mala šancu Bayerová, ale tesne minula spojnicu žrde a brvna. V 27. min. rovnaká hráčka hlavičkou ohrozila brankárku, ktorá však zareagovala a jej pokus zneškodnila.

V 37. min bolo už 3:0 pre Slovensko, keď sa po prihrávke od Sofie Anny Škerdovej presadila druhý raz Michaela Ferencová.

V druhom polčase pokračoval slovenský tlak a brankárka Sofia Dupkalová strávila väčšinu zápasu vybehnutá mimo šestnástky, keď len z diaľky dirigovala spoluhráčky. V 62. min sa presadila aj Sofia Anna Škerdová, ktorá zužitkovala center Dariny Hrúzikovej.

Do konca zápasu naše dievčatá zatlačili súpera takmer do jeho šestnástky a Azerbajdžanky neprešli cez poliacu čiaru.

Slovenky vyhrali 4:0, no do Ligy A nepostúpili.