GRASSROOTS - Turnaj regionálnych výberov do 14 rokov hostí NTC Poprad

(Autor: Timotej Pavlík)
Timotej Pavlík|22. apr 2024 o 16:07
(Zdroj: SFZ, Autor: Tibor Morihladko)

POPRAD (SFZ) – NTC v Poprade hostí v dňoch 22.-24.4.2024 regionálne výbery kategórie U14 BFZ, ZsFZ, VsFZ, SsFZ. Na súpiskách môžu byť hráči narodení 1. januára 2010 a mladší v rámci futbalových akadémií (FA) a Útvarov talentovanej mládeže (ÚTM).

Všetky mužstvá pricestovali pod Tatry už cez víkend, keď tu absolvovali úvodné tréningové jednotky. Od pondelka sa však už začína zápolenie prvými dvomi zápasmi. Celý turnaj budú sledovať reprezentační tréneri, ktorí si chcú odsledovať potenciálnych budúcich reprezentantov v kategórii do 15 rokov.

Hracia doba je 2 x 35 minút s 15-minútovou prestávkou. Každý nominovaný hráč musí odohrať počas turnaja 105 minút a najmenej jedenkrát nastúpiť v základnej zostave. Hrať sa bude hracím systémom „každý s každým“, po všetkých dueloch sa budú kopať pokutové kopy – päť sérii, následne až do rozhodnutia.

Vecnými cenami budú odmenení najlepší jednotlivci – brankár, obranca, stredový hráč, útočník a strelec.