Medzi veteránmi získal 53 medailí na šampionátoch. Zomrel legendárny šprintér

Vladimír Vybošťok. (Zdroj: TASR/Jozef Ďurník)
SITA|23. apr 2021 o 13:01

V roku 2007 na halových ME utvoril svoj prvý európsky rekord na 60 m.

BRATISLAVA. Smutná správa v piatok zasiahla slovenskú aj svetovú atletiku, vo veku 74 rokov totiž odišiel na večnosť elitný šprintér medzi veteránmi Vladimír Výbošťok. Informáciu priniesol web duklasport.sk.

Vladimír Výbošťok nečakane skonal v piatok predpoludním v Bardejovských Kúpeľoch. Člen Dukly Banská Bystrica sa venoval športu aj po sedemdesiatke a na jeho konte je viacero titulov majstra Slovenska či 53 medailí z ME a MS vo svojej kategórii.

Ako pripomína Slovenský atletický zväz (SAZ), zo svetových šampionátov má v zbierke 6 zlatých, 5 strieborných a 7 bronzových medailí, na ME je jeho bilancia 16 - 10 - 9.

"Nik zo Slovákov vo veteránskej kategórii nebol úspešnejší ako Výbošťok," uvádza SAZ.

V roku 2007 na halových ME utvoril svoj prvý európsky rekord na 60 m v kategórii M60 časom 7,66 s. O päť rokov neskôr na veteránskych HMS pridal ďalší časom 7,81 sekundy v kategórii M65. Vzápätí na ME v Nemecku vyrovnal na stovke vtedajší svetový rekord Američana Robbinsa (12,37 s).

"Aj vďaka týmto skvelým časom ho v roku 2012 vyhlásili za európsku veteránsku jednotku," dodáva SAZ na svojom facebooku.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: