Sportnet, TASR|20. aug 2022 o 19:55 (aktualizované 20. aug 2022 o 21:09)

Góly: 62. Horák, 87. Brenkus - 7. Gerec, 68. Kelemen

ŽK: Šuvalija, Múdry, Suľa - Halabrín, Fabiš

ViOn: Lukáč - Almeida (32. Horák), Pintér, Bednár, Suľa - Duga, Múdry (78. Vestenický) - Pinte (60. Egy Maulana Vikri), Ďubek (78. Brenkus), Mondek - Niarchos (46. Šuvalija)

Ružomberok: Frühwald - Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák - Luterán, Halabrín (83. Malý) - Morong (56. Tučný), Gerec (73. Rakyta), Regáli (83. Dopater) - Kelemen

/Súpisky a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v sobotnom stretnutí 6. kola Fortuna ligy s vicemajstrom z Ružomberka 2:2.

Hostia viedli 1:0 aj 2:1, no domáci vždy dokázali reagovať. Najprv sa v 62. minúte presadili striedajúci hráči, keď indonézsky Messi Egy prihrával na gól Horákovi.

Bod pre domácich zachránil v 87. minúte striedajúci Adam Brenkus, ktorý v lete prestúpil práve z Ružomberka do Zlatých Moraviec.

ViOn tak stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne, na konte má tri remízy a tri prehry, vicemajster nazbieral desať bodov a dosiaľ ešte neprehral (bilancia 2-4-0).

Hlasy po zápase:

Jan Kocian, tréner ViOn Zlaté Moravce: "Musím povedať, že bod sa nám máli, hneď na začiatku sme dostali gól, potom sa zranil Stefano. Museli sme prekopať rozostavenie, museli sme urobiť striedania, ktoré nám vcelku vyšli. Dostávame pomerne lacné góly, naopak, my sa na gól strašne nadrieme. Musím pochváliť mužstvo za snahu ísť za víťazstvom až do samého záveru. Potrebujeme víťazstvo ako soľ, dnes sme spravili preto veľa a verím, že to už najbližšie príde. Myslím, že stretnutie sa muselo divákom páčiť, mužstvo ukázalo charakter, nemám mu čo vyčítať.

Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok: "Pocity sú také, že dnes sme prišli do Moraviec získať tri body. Nakoniec si myslím, že remíza je zaslúžená. Mohli sme ísť do dvojgólového vedenia ešte do polčasu. Nakoniec domáci išli v druhom polčase za gólmi, čo sa im aj podarilo. Mrzí ma, že práve náš bývalý hráč Brenkus bol tým, ktorý nám dal vyrovnávajúci gól. Máme pred sebou zápas so Slovanom, posledné zápasy boli vyrovnané. Budeme chcieť Slovan potrápiť a dúfam, že o ten jeden gól dáme viac."