6.

Marta Bassinoová

Taliansko

+ 0,75 s

CORTINA D'AMPEZZO. Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová vyhrala nedeľný super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v Cortine d'Ampezzo.

Vo vedení disciplíny tak predstihla Rakúšanku Corneliu Hütterovú, ktorá preteky v talianskom stredisku nedokončila.

Hütterovej krajanka Stephanie Venierová obsadila po piatkovom triumfe v zjazde druhé miesto so stratou 21 stotín na víťazku. Najlepšiu trojku doplnila Romane Miradoliová z Francúzska s mankom 0,41 sekundy.

Pódium ušlo o 13 stotín Nórke Ragnhild Mowinckelovej, ktorá vyhrala v sobotu svoje prvé preteky v prestížnom seriáli Svetového pohára.

Gutová-Behramiová zaznamenala štvrté víťazstvo v sezóne a druhé v super-G. V tejto disciplíne vyhrala 21. raz. Celkovo má úradujúca držiteľka malého krištáľového glóbusu v superobrovskom slalome na konte 41 triumfov.

Zlatá olympionička z Pekingu bola najrýchlejšia len v tretej časti trate. O takmer dve desatiny za ňou bola v tomto úseku Venierová, ktorej nevyšiel úvod.

Preteky poznačil ťažký pád Kanaďanky Valerie Grenierovej, ktorá trafila vo vysokej rýchlosti hrboľ a následne zľadovatenú časť trate. Zo zjazdovky ju museli zviesť na záchranných saniach.

Líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová z USA mala ťažký pád v piatkovom zjazde. Zvyšok programu v dolomitoch vynechala a nezúčastní sa ani na utorňajšom obrovskom slalome v Kronplatzi.

"Bol to zvláštny víkend so všetkými tými pádmi. Nechcela som riskovať, snažila som sa len lyžovať čisto a bezpečne," uviedla Gutová-Behramiová pre agentúru APA.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»V Cortine sa zranila ďalšia lyžiarka, Švajčiarka zavŕšila víťazný hetrik