Rakúska lyžiarka oslavuje prvý triumf v super-G v kariére, rozhodli štyri stotiny

Stephanie Venierová
Stephanie Venierová (Autor: TASR/AP)
TASR|18. feb 2024 o 12:03

Na stupni víťazov ju doplnili Talianky.

Super-G žien - Svetový pohár v Crans Montane

1.

Stephanie Venierová

Rakúsko

1:16,52 min

2.

Federica Brignoneová

Taliansko

+0,04 s

3.

Marta Bassinová

Taliansko

+0,15 s

4.

Romane Miradoliová

Francúzsko

+0,28 s

5.

Cornelia Hütterová

Rakúsko

 +0,45 s

CRANS MONTANA. Rakúska lyžiarka Stephanie Venierová triumfovala v nedeľňajších pretekoch super-G na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana.

Druhé miesto obsadila s odstupom štyroch stotín Talianka Federica Brignoneová, tretia bola jej krajanka Marta Bassinová (+0,15). Líderka celkového poradia Lara-Gutová-Behramiová zo Švajčiarska skončila šiesta.

Venierová dosiahla tretie prvenstvo v kariére v SP, premiérové v superobrovskom slalome. Rakúšanka držala počas jazdy na zjazdovke Mont Lachaux solídnu líniu a najlepšie sa vyrovnala s veľmi technickými pasážami.

"Som absolútne spokojná so svojím výkonom a veľmi šťastná. Bol to veľmi tesný súboj medzi mnou a Federicou. Nemohla som si dovoliť urobiť žiadne chyby. Trať bola náročná, museli ste nechať pustiť lyže," uviedla Venierová podľa agentúry APA.

VIDEO: Víťazná jazda Stephanie Venierovej

Na pódiu ju doplnili Talianky, ktoré vyťažili z toho, že trať postavil ich krajan Feltrin Giovanni.

Gutová-Behramiová bola od úvodu v červených číslach a aj keď v závere stiahla svoje manko, stačilo to na konečnú šiestu priečku.

Zostala na čele disciplíny, ale vedie len o päť bodov pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou, ktorá bola v nedeľu o stotinu lepšia a obsadila piate miesto.

Švajčiarka zároveň zvýšila náskok na čele celkového hodnotenia seriálu pred Mikaelou Shiffrinovou na 205 bodov. Američanka do Crans Montany necestovala, keďže sa stále úplne nezotavila zo zranenia kolena po páde koncom januára v zjazde v Cortine d'Ampezzo.

Ragnhild Mowinckelová spadla tesne pred druhým medzičasom, keď skončila v ochrannej bariére. Nórka sa však po chvíli dokázala postaviť späť na lyže.

Štartová listina bola ochudobnená o Sophiu Goggiovú z Talianska, ktorú rovnako ako Slovenku Petru Vlhovú vyradilo zranenie z hry do konca sezóny.

Ženy sa najbližšie presunú do Val di Fassa, v talianskom stredisku ich čakajú ďalší víkend dva superobrovské slalomy (24.-25. februára).

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Rakúska lyžiarka oslavuje prvý triumf v super-G v kariére, rozhodli štyri stotiny