Teo Žampa.
Teo Žampa. (Autor: TASR)
Sportnet|18. jan 2023 o 09:50

Na MS zabojuje sedmička juniorov.

BRATISLAVA. V rakúskom stredisku St. Anton sa uskutočnia 42. juniorské majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní.

Slovensko bude reprezentovať Rebeka Jančová, ktorá si zjazdovku vyskúšala vo víkendových pretekoch Svetového pohára v super-G, kde obsadila 35. miesto. Doplnia ju Karolína Frackowjak a Ella Hrbáňová.

Mužské kvarteto tvorí Teo Žampa, Samuel Vigaš, Timotej Botka a Daniel Nosek.

Najlepšie umiestnenie zaznamenal Andreas Žampa. V kanadskom Quebecu skončil v roku 2013 na 9. mieste v alpskej kombinácii. O rok neskôr obsadil v domácom stredisku Jasná trinástu priečku v obrovskom slalome.

„Dúfam, že Teo urobí lepší výsledok ako ja. Tento rok tam nie je nikto, kto by jazdil Svetový pohár. Je to veľmi otvorené. Ten, kto bude mať najlepší deň, vyhrá. Bratovi však dôverujem,“ povedal na adresu mladšieho brata Andreas Žampa.

O medaily sa bojuje v jedenástich disciplínach. Okrem slalomu, obrovského slalomu, super-G a zjazdu sa ide aj kombinácia a tímová súťaž v paralelných pretekoch.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Nominácia na MS juniorov v lyžovaní. Teo Žampa sa pokúsi zlepšiť bratov zápis