6.

Katharina Liensbergerová

Rakúsko

+ 1,28 s

LEVI. Petra Vlhová vstúpila najlepším možným spôsobom do slalomovej sezóny Svetového pohára.

V úvodnom z dvoch víkendových slalomov vo fínskom Levi zvíťazila s náskokom 31 stotín sekundy pred svojou najväčšou rivalkou Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Pripísala si tak prvých 100 bodov do hodnotenia najtočivejšej disciplíny. Tretie miesto si vybojovala Nemka Lena Dürrová s mankom 0,84 s.

Vlhová položila základ svojho triumfu vo fínskom Laponsku už v 1. kole, ktoré vyhrala s náskokom 11 stotín sekundy práve pred Shiffrinovou.

V druhom kole predviedla prakticky bezchybný výkon. Náskok pred americkou konkurentkou si postrážila na všetkých troch medzičasoch a napokon z toho bol fantastický triumf.

Priebežné poradia vo Svetovom pohári

Bezprostredne po pretekoch Vlhová priznala, že už ráno po prebudení mala dobrý pocit.

"Hneď, ako som vstala, cítila som sa dobre. Mojím cieľom na strmom svahu bolo ísť na doraz. Na tomto mieste ma to veľmi baví. Je to pre mňa niečo výnimočné a som veľmi šťastná, že som tu opäť zvíťazila, pretože to nebolo ľahké," uviedla Vlhová.

Vzápätí do kamier Eurosportu poslala zamilovaný odkaz priateľovi Michalovi, ktorému tento triumf venovala.

"Je láskou môjho života," vyznala sa slovenská lyžiarka, ktorá priznala, že si veľmi obľúbila i Fínsko a tamojšie počasie.

Petra Vlhová počas 1. kola slalomu v Levi 2021.
Petra Vlhová počas slalomu v Levi 2021.
Petra Vlhová vyhrala slalom v Levi.
Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová na pódiu v Levi 2021.
Petra Vlhová a sob Michal po jej triumfe v slalome v Levi 2021.

Ambiciózna Liptáčka v sobotu dosiahla 21. víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v kariére, trináste slalomové.

Najväčšie fínske lyžiarske stredisko za severným polárnym kruhom je jej najúspešnejšie miesto v kalendári Svetového pohára.

Zvíťazila tam v slalome už po štvrtý raz a v počte triumfov sa tam vyrovnala práve Shiffrinovej (4-4). Vlani bola Vlhová v Levi stopercentná, keď ovládla obe slalomové podujatia na úvod Svetového pohára.

V tomto roku bude mať šancu tento maximálny úspech zopakovať, keďže druhý z dvojice slalomov príde na rad v nedeľu.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová predviedla skvelý výkon, vyhrala slalom v Levi