Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. mar 2022 o 17:20 (aktualizované 16. mar 2022 o 18:18)

Jej rivalka Mikaela Shiffrinová pôjde výrazne skôr.

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pôjde na trať štvrtkového super-G ako 21., teda predposledná, v poradí.

Po nej už pôjde iba 21-ročná juniorská majsterka sveta Magdalena Eggerová.

Vlhovej veľká rivalka v boji o veľký krištáľový glóbus Mikaela Shiffrinová bude mať číslo 11. Program super-G otvorí Francúzka Romane Miradoliová.

Na štarte nebude víťazka malého glóbusu za zjazd Sofia Goggiová.

Shiffrinová momentálne vedie boj o veľký glóbus o 156 bodov. Na programe budú po týchto pretekoch už iba slalom a obrovský slalom.

Ak by sa Shiffrinovej teda podarilo získať aspoň o 45 bodov viac ako Vlhovej, už by neexistovala ani matematická šanca, aby sa víťazkou Svetového pohára mohla stať Vlhová.

• 9:00/12:00 obrovský slalom

Slovenská lyžiarka v tejto sezóne pôjde len svoje tretie super-G. V Zauchensee aj v Lenzerheide dosiahla 18. miesto. Celkovo v kariére je jej najlepším umiestnením jedno druhé miesto z minulej sezóny z Garmisch-Partenkirchen.

Shiffrinová už odjazdila v tejto sezóne viacero super-G a mimo top 10 skončila iba v Cortine d'Ampezzo. Dokonca sa trikrát dostala na pódium. Tretia bola dvakrát v St. Moritzi a druhá v Lenzerheide. V kariére štyrikrát vyhrala preteky Svetového pohára v tejto disciplíne a v roku 2019 sa stala aj majsterkou sveta.

Rozhodnuté je však v boji o malý krištáľový glóbus za super-G. Získa ho bez ohľadu na výsledok v Courcheveli Talianka Federica Brignoneová, ktorá bude na štarte ako siedma v poradí.