Shiffrinová: Petru bude ťažké zdolať. Som na seba nahnevaná, tvrdí Vlhová

Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome v Kronplatzi druhá. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|25. jan 2022 o 16:00

Slovenka vyrovnala sezónne maximum v obrovskom slalome.

KRONPLATZ. Petra Vlhová mala po príchode do cieľa zmiešané pocity. Najskôr si zakričala od hnevu, následne spokojne zdvihla nad hlavu paličku.

V prvom momente bola slovenská lyžiarka trochu sklamaná. Po úvodnom kole bola najrýchlejšia a svoje umiestnenie po druhej jazde neudržala.

V obrovskom slalome Svetového pohára v talianskom Kronplatzi skončila druhá. Na víťaznú Švédku Saru Hectorovú stratila 0,15 sekundy. Tretia skončila skúsená Tessa Worleyová z Francúzska.

Vlhová si druhým miestom vyrovnala sezónne maximum v obrovskom slalome, keď rovnako druhá bola aj v rakúskom Lienzi. „Jedno oko plače a druhé sa smeje,“ načrtla spolukomentátorka JOJ Šport Jana Wolnerová.

Bolo príjemné si tam posedieť

Slovenská lyžiarka absolvovala svoje posledné preteky pred olympiádou v Pekingu. Cieľom bolo získať istotu a čo najlepšie sa naladiť na vrchol sezóny.

Ako sa jej to podarilo?

Po príchode do cieľa prvého kola mala Vlhová na tvári neutrálny výraz. Nevedela na čom je, keďže odštartovala s číslom jeden. Čím dlhšie sedela v kresle pre najrýchlejšiu pretekárku, tým viac bol na jej tvári náznak úsmevu a spokojnosti.

„Bolo príjemné si tam posedieť. V obrovskom slalome je to v tejto sezóne hore-dole. Teším sa, že som zašla veľmi dobrú jazdu,“ priznala Vlhová pre JOJ Šport.

„Snažila som sa predať to, ako som jazdila na tréningu. Vrch som mala pomalší, ťažšiu pasáž som si chcela postrážiť. Všetko vyšlo ako malo. Stále je to ešte otvorené,“ dodala Vlhová po svojej úvodnej jazde.

Mikaela, choď ako na tréningu

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články