Bol s ňou šesť rokov. Shiffrinová pred olympiádou vymenila trénera

Mikaela Shiffrinová. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jan 2022 o 17:30

Jeff Lackie poprial už bývalej zverenkyni šťastie v Pekingu.

VAIL. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová krátko pred ZOH v Pekingu 2022 vymenila jedného zo svojich dlhoročných trénerov.

V jej tíme už nebude pôsobiť Kanaďan Jeff Lackie, ktorý pre pretrvávajúce problémy s ochorením Covid-19 zostal doma v Toronte. Nahradil ho Coley Oliver, ktorý doteraz spolupracoval s tímom Američaniek v Európskom pohári.

Lackie mal šesť rokov na starosti Shiffrinovej silovú a kondičnú prípravu, ako aj rýchlostné disciplíny. Koronavírusom sa nakazil pri návrate do Kanady v čase, keď sa z koronavírusu zotavovala aj jeho zverenka, ktorá koncom decembra vynechala podujatie Svetového pohára v rakúskom Lienzi.

"Je dôležité, aby Mikaela mala okolo seba tím, ktorý jej poskytne všetko, čo bude potrebovať, najmä pred vypätými zimnými olympijskými hrami.

Takže padlo rozhodnutie nahradiť ma. Som veľmi hrdý na to, čo sme s Mikaelou za uplynulých šesť rokov dosiahli," citoval Lackieho portál skiracing.com.

Pred zimnými olympijskými hrami a počas nich sa bude 26-ročná Američanka pripravovať na rýchlostné disciplíny s reprezentačnými trénermi. V jej osobnom tíme sú hlavný kouč Mike Day či matka Eileen Shiffrinová.

"Hrdo môžem vyhlásiť, že sme vyformovali všestrannú lyžiarku, ktorá je konkurencieschopná vo všetkých disciplínach. Stále má veľa pred sebou, jej a tímu želám to najlepšie. Dúfam, že v Číne im to vyjde," dodal Lackie.

Súvisiace články