Martina Dubovská počas slalomu v rámci Svetového pohára v Jasnej 2024.
Martina Dubovská počas slalomu v rámci Svetového pohára v Jasnej 2024. (Autor: TASR)
Nikola Baďová|12. apr 2024 o 11:02

Česká lyžiarka tak zakončila sezónu triumfom.

BRATISLAVA. Martina Dubovská sa stala majsterkou Česka v slalome.

Národné majstrovstvá na Štrbskom plese vyhrala s obrovským náskokom troch sekúnd pre bulharskou reprezentantkou Aninou Zubriggenovou.

Tridsaťdvaročná česká lyžiarka so slovenskými koreňmi obhájila titul z vlaňajška.

Dubovskú viedol v sezóne nový tréner Livio Magoni. S talianskym koučom však nedosiahli požadované výsledky pre časté zdravotné problémy.

Najlepší výsledok zaznamenala na finále Svetového pohára v Saalbachu, kde obsadila v slalome jedenáste miesto. Celkovo v hodnotení disciplíny skončila 23.

Na slalomových pretekoch na Štrbskom plese sa predstavilo aj trinásť slovenských lyžiarok. Najvyššie sa umiestnila Ella Hrbáňová na piatom mieste.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Dubovská je majsterka Česka. Vyhrala s veľkým náskokom a obhájila titul z vlaňajška