Vlhová prišla pred slalomom v Courcheveli o súperku. Majsterka sveta sa zranila

Laurence St. Germainová so zlatou medailou, ktorú získala v slalome na MS v zjazdovom lyžovaní 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. dec 2023 o 10:00

Zranila sa na rovnakom mieste ako Holdenerová.

COURCHEVEL. Kanadská lyžiarka Laurence St. Germainová prišla o štart v štvrtkovom slalome vo francúzskom stredisku Courchevel.

Práve tam sa Kanaďanke podaril doteraz najväčší úspech v kariére, keď sa vo februári senzačne tešila z titulu majsterky sveta v slalome.

Informáciu o zranení oznámila fotografiou na sociálnej sieti.

"Minulý týždeň som sa na tréningu poriadne vyčerpala a odniesol si to členok. Budem musieť chvíľu nosiť iný typ topánky," napísala k fotke, na ktorej má počas silového tréningu vedľa seba barly a ľavú nohu v dlahe.

St. Germainová si privodila zranenie počas tréningu slalomu v talianskom stredisku Pozza di Fassa, čo je paradoxne to isté miesto, kde sa zranila aj Švajčiarka Wendy Holdenerová.

"Narazila som do bránky zlou stranou a zachytila sa mi lyža. Tým som si vyvrtla členok," opísala pre kanadský denník La Presse.

Našťastie sa jej lyža odopla a vyviazla "iba" s čiastočným natrhnutím väzov v členku. Vyhla sa tak predčasnému ukončeniu sezóny.

Svetový pohár v Courcheveli 2023

Štvrtok 21. decembra 2023:

Slalom: 1. kolo 17:45, 2. kolo 20:45

/preteky vysielajú stanice JOJ Šport, ČT Sport, Eurosport 1 a ORF 1/

Jej cieľom je vrátiť sa v polovici januára na štart nočného slalomu v rakúskom Flachau. "Sú to jedny z mojich obľúbených pretekov," povedala St. Germainová, ktorá tak po 7 rokoch oslávi Vianoce doma s rodinou.

V tejto sezóne sa sústredila na slalom. V sobotných pretekoch v Levi nebodovala, v nedeľu obsadila 7. miesto. V Kilingtone bola štrnásta.

Prvé kolo nočného slalomu v Courcheveli je na programe vo štvrtok o 17.45 h, druhé sa pôjde o 20.45 h.

Preteky otvorí Američanka Mikaela Shiffrinová a hneď za ňou pôjde na trať s číslom dva Petra Vlhová.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová prišla pred slalomom v Courcheveli o súperku. Majsterka sveta sa zranila