Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Za daňové podvody potrestali aj Di Maríu, dostal vysokú pokutu a ročný trest

Aj Ángela Di Maríu vinia z daňových podvodov. Mal sa ich však dopustiť ešte v čase, keď hrával v Reale Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jún 2017 o 17:22

Do väzenia takmer určite Argentínčan nepôjde.

MADRID. Futbalistu francúzskeho Paríž St. Germain Ángela Di Maríu potrestali v Španielsku za daňové podvody pokutou vo výške dvoch miliónov eur a ročným pobytom za mrežami. Hráč, ktorý sa previnil ešte v časoch, keď hral v Reale Madrid, s verdiktom súhlasil, no takmer určite nepôjde do väzenia.

V Španielsku sú zvyčajne tresty do dvoch rokov iba podmienečné.

Kto ešte má problémy s daňovými podvodmi?

Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho, Ricardo Carvalho, Pepe, Fabio Coentrao, Radamel Falcao

Di Maria sa priznal k daňovým podvodom vo výške 1,3 milióna eur pri predaji imidžových práv v Španielsku počas jeho štvorročného pôsobenia (2010 - 2014) v drese Realu. Argentínčan sa dohodol so španielskymi daňovými úradmi, aby sa vyhol súdnemu konaniu.

Problémy s podvodmi majú aj ďalšie futbalové hviezdy, ktoré hrali v Španielsku. Vyšetrovaniu čelí napríklad Cristiano Ronaldo, ktorý v rokoch 2011 až 2014 údajne nezaplatil dane vo výške 14,7 milióna eur.

Ronaldo to odmieta, na súde by mal v tejto veci vypovedať 31. júla.

Portugalský útočník bol klientom agenta Jorgeho Mendesa, rovnako ako ďalšia pätica podozrivých, ktorá má problémy s finančnými úradmi v Španielsku.

Španieli totiž vyšetrujú aj Ricarda Carvalha, Joseho Mourinha, Pepeho, Fabia Coentraa a Radamela Falcaa. Informovala televízia Sky Sports.

Súvisiace články